Dzīvē nepārtraukti ir jāmācās – par to ir pārliecināts mākslinieks Kazimirs Laurs, kurš 94 gadu vecumā apguvis moderno tehnoloģiju iespējas un savā iPad planšetdatorā zīmē mākslas darbus. Šobrīd planšetdatorā tapušo zīmējumu izstāde ar nosaukumu “Vecā pasaule, Jaunā pasaule” apskatāma Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā.

Kazimirs dzimis Latvijā, Rēzeknes novada Makašānu pagasta Šķerbinieku ciemā, taču 1950.gadā izceļoja uz ASV un apmetās uz dzīvi Dienvidkalifornijā.  Mākslinieks regulāri dodas apciemot draugus un radus Latvijā.  Izstāde Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā “Vecā pasaule, Jaunā pasaule” ir Kazimira Laura jaunākais radošais veikums, 94 gadu vecumā iepazīstot modernās tehnoloģijas un iPad planšetdatorā radot krāsainus mākslas darbus.

“Ko es varu teikt, paldies par rudeni, par atnākšanu. Es domāju, skatāties bildes, tās vairāk stāstā,  ar runāšanu cilvēku var apmānīt, bet ar bildēm, ja skaties, kas tur ir, tas tur ir,” saka Kazimirs Laurs.

Lai gan mākslinieks gleznot aktīvi ir pārstājis jau 2000.gadu sākumā, tomēr viņš nepārtraukti turpinājis savu radošo darbību, zīmējot ainavu un ziedu skices ar krāsu zīmuļiem. Savukārt, pateicoties viņa krustmeitai Ingai Gorsvānei-Buell,  2017. gada nogalē atklāja sev jaunu izteiksmes veidu, zīmējot planšetdatorā.

“Pateicības dienā, kas mums ir novembrī, es viņam iedevu savu pamēģināt [planšetdatoru], un viņš pilnīgi kā zivs ūdenī, viņš momentā uztvēra aplikāciju, kā zīmēt, ko izvēlēties un sāka zīmēt. Tad mēs iedomājāmies Ziemassvētkos viņam nopirkt, es viņam uzprasīju, vai viņam ir interese, un viņš momentā, kas viņam ir ļoti neparasti, teica, ka jā. Mēs nopirkām un Ziemassvētku rītā viņš pilnīgi bija kā mazs bērns. Viņš bija tik sajūsmināts. Kopš tā laika 60-70 zīmējumus ir uzzīmējis,” stāsta Inga Gorsvāne-Buell.