Mākslas stacijā "Dubulti" no 8. novembra būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde "Pārvietojumi / Starp atmiņu un iztēli", ko veido seši dažādi mākslinieki no Latvijas, Lielbritānijas, Somijas un ASV. Fiziski mērāma telpa un sociāla telpa. Mākslinieks starp atmiņu un iztēli. Raidījumā Kultūras Rondo ar izstādi iepazīstina kuratores Vineta Kaulača un Inga Šteimane un mākslinieki Sigita Daugule, Kaisu Koivisto un Kārlis Rekevics.

Izstādē piedalās mākslinieki: Džonijs Brigss (Londona), Sigita Daugule (Rīga), Vineta Kaulača (Rīga), Kaisu Koivisto (Helsinki), Keitija Prata (Londona), Kārlis Rekevics (Ņujorka).

Kārlis Rekevics izstāda lielizmēra ogles zīmējumu sērijas, kuru sižetus veido urbānu motīvu atsvešinātais majestātiskums.

Vineta Kaulača šajā izstādē pēta gleznieciskas sakarības, kas liecina par telpas uztveres specifiskajām attiecībām ar tajā klātesošu kustību vai gluži pretēji - mieru.

Keitija Prata (Katie Pratt) savas gleznas iesāk ar spontānu žestu, uzmetot krāsu uz gruntēta audekla. Tālākais gleznošanas process ietver šīs konceptuālās nejaušības apstrādi, likumsakarību radīšanu, kritisku izvērtēšanu, papildināšanu un atcelšanu.

Kaisu Koivisto kā vienu no darbu tapšanas stratēģijām izmanto ceļojumu, pētot bijušās Padomju Savienības un Austrumvācijas teritorijas. Viņas fotogrāfijas dokumentē kultūrainavu, kas visbiežāk ir pamesta un nonākusi lielo dabas procesu “aizgādībā”.

Džonijs Brigss (Jonny Briggs) strādā ar fotogrāfijas medija provokatīvajiem aspektiem, izmantojot tos kā abstraktam, tā sociālam komentāram. Izstādē skatāma viņa “Izgaismojumu sērija” (“Spotlight Series”), kas tapusi Džersijas policijas štāba interjeros.

Sigita Daugule meklē saplūšanas punktus gan pilsētvidē, izraugoties nelielus sižetiskus motīvus saviem darbiem, gan darbnīcā, laikietilpīgā gleznošanas procesā.