Jauno mākslinieku apvienība “GolfClayderman”, kura mūsu laikmetīgās mākslas pasaulē dzīvo jau otro gadu, starp citām savām izpausmēm spekulē ar augsto modi, sarīkojot dažādus modes šovus ar centieniem ietekmēt visas Latvijas stila un gaumes izpratni. Šī gada aprīlī apvienība prezentēja savu pirmo darbu retrospekciju galerijā “Alma”.

Atsauce uz vācu televīzijas ziepju operu „Mīlas viesulis” mākslinieku apvienības „Golf Clyderman” izstādē „Sturm der Liebe im Der Golfplatz” strādā pavisam savādāk, nekā to varētu iedomāties.

Izstāžu zāles „Arsenāls” radošās darbnīcas zāle ir pārvērsta par golfa laukumu. Iespējams, ja tas notiktu kādā industriālā ēkā, efekts būtu mazāks, taču šobrīd zaļā klajuma iespaids majestātiskajā “Arsenāla” ēkā ir gandrīz vai sirreāls.

Zaļais klājums, golfa nūjas, bumbiņas un to satvērēji ir papildināti ar ekrānu, kurā tiek demonstrēta filma. Tajā dažādi varoņi stilizētos golfa kostīmos gan spēlē pašu spēli, gan spēlējas viens ar otru.

Par apvienību „Golf Clyderman” un viņu jaunāko projektu stāsta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore, izstāžu zāles “Arsenāls” Radošās darbnīcas vadītāja Līna Birzaka-Priekule.

“Viņi Latvijas laikmetīgās mākslas ainā izceļas ar savu humoru, kas nav bieža parādība. Viņi grib mākslu padarīt pieejamu pēc iespējas vairāk cilvēkiem, izvairīties no elitārisma,” skaidro Līna Birzaka-Priekule.

Tāpēc arī izvēlēt golfs, jo tas asociējas ar turīgu cilvēku spēli, tā ir arī viszināmākā šobrīd amerikāņu politiķa mīļākā spēlē.

“Viņi grib, Lai ikviens var atnākt un paspēlēt golfu un tas sasaucas arī ar viņu mākslu, kur jebkurš cilvēks jūtas ērti. Viņiem tas labi sanāk un izdodas,” atzīst Līna Birzaka-Priekule.

“GolfClayderman” darbojas visdažādākajās mākslas un dzīves jomās – performance, mūzika, teātris, dzīvesstils, mode, body art un citās. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” līdz 29. jūlijam skatāms apvienības projekts „Sturm der Liebe im Golfplatz” (Mīlas viesulis Golfa klubā).