Metamorfoze jeb pārvēršanās no vienas formas otrā laikā uzrunājusi ne vienu vien mākslinieku, ļaujoties iztēlei par krasām esamības vai apkārtējās pasaules pārmaiņām. Mākslinieces Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstādē Rīgas mākslas telpā ar tieši šādu nosaukumu „Metamorfoze” ir vērojama kā pārējas process, kad esi vairākās izmaiņu stadijās vienlaikus.

Savā pirmajā personālizstādē Margarita eksponē darbus, kas tapuši metamorfozes procesā starp Venēciju un Latviju. Rīgas Mākslas telpas Intro zāle piepludināta ar intensīvu zilu krāsu, uz kuras spoguļburtos izkombinēts ekspozīcijas nosaukums „Metamorfoze”, kā arī dzirdams Sarmas Gabrēnas un Agitas Reķes speciāli izstādei komponētais skaņdarbs. 

Tāpat telpā sastopama masku trijotne, savīta no dažāda biezuma metāla stieplēm, un sievietes ķermenis pusguļus stāvoklī, kas darināts no sīkām metāla skaidām. Sievietes sejas vietā – askētisks, spīdošs galvaskauss. Vai to varētu interpretēt kā visa cilvēciskā sākotni?

"Nē, tas nav sākums. Dīvainā kārtā vai likumsakarīgi galvaskauss ir kā vainagojums visam procesam. Skulptūra sāka veidoties pati no sevis. Es tikai palīdzu tai rasties. Galvaskauss izrādījās, kā domas utopiskais redzējums un plāns par apgaismību," skaidro Margarita Germane.

Margarita Germane absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas dizaina nodaļas bakalaura programmu maģistra studijas turpina Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares programmā, studējusi arī Venēcijas mākslas akadēmijas apmaiņas programmā.

Piemērīt, gan pārnestā nozīmē, Margaritas Germanes maskas Rīgas Mākslas telpā būs iespējams līdz 1. martam.