Šobrīd Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī strādā zaļajā režīmā, un tajā durvis vērušas piecas jaunas izstādes, kas veido šī gada noslēdzošo sezonu. Savukārt,  jau ar rītdienu Marka Rotko centra kolekcijas darbi pirmo reizi būs skatāmi Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".

"Esam tiešām iegājuši jaunā ritmā, citā dimensijā, var būt arī citā kultūras domāšanā," saka Rotko mākslas centra direktors Māris  Čačka. "Esam atvērti zaļajā režīmā, lai tā apmeklētāju daļa, kas ir ievērojusi valstī noteiktos noteikumus,  spētu baudīt pilnvērtīgu kultūras piedāvājumu, ko mēs  esam sarūpējuši šajā rudens ziemas sezonā."

Izstādē  "Mīlestība ir kosmisks vīruss" skatāmi divdesmitā gadsimta sešdesmito gadu optiskās mākslas pioniera - britu mākslinieka Maikla Kidnera  darbi.

Turpat blakus,  jau ar citiem redzei un uztverei izaicinošiem efektiem atklājas franču mākslinieces Elisas Maršālas darbu izstādē "Starptelpa".

Neparastas izjūtas rada arī vācu mākslinieka Daniela Fuksa kokgriezumi izstādē "Radīšana". Faktūra, krāsas un formas.

Bet pavisam citās noskaņās atklājas Ilzes Lībietes grafikas darbu retrospektīva izstāde  "Ceļš uz jūru". 

Savukārt Daugavpils cietokšņa apmeklētājus, arī tos kas netiek Rotko centra zaļajā zonā vai kuru uztvere vairāk jaušama taustes formā,  noteikti vienaldzīgus neatstās Rotko centra pagalmā izvietotā Latvijas Keramikas asociācijas izstāde "Runā ar mani!".

Jaunās sezonas izstādes apmeklētājiem būs atvērtas līdz 2022. gada 16. janvārim.