25. septembrī, kad pasaulslaveno mākslinieku Marku Rotko šogad pieminām 117. dzimšanas dienā, viņam veltītajā mākslas centrā Daugavpilī noslēdzās jau 16. starptautiskais glezniecības simpozijs „Mark Rothko”, un durvis vēra tajā radīto glezniecības darbu izstāde.

Spītējot pasaules notikumiem saistībā ar koronavīrusa izplatību, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs arī šogad aicināja Latvijas, Baltijas un pasaules māksliniekus piedalīties simpozijā un radīt darbus. Šogad uz aicinājumu atsaucās septiņi mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Somijas.

„Marks Rotko ir personība, ar kuru lepojas Daugavpils, ar kuru lepojas pasaule. Un kopumā to apvieno viens vārds, ko mēs varam izteikt četros burtos - ZEME.”

Simboliski Daugavpils Marka Rotko mākslas centra direktora Māra Čačkas vārdi glezniecības izstādes atklāšanā 25. septembrī Marka Rotko 117. dzimšanas dienā - savijas ar atklāšanā skanošo ģitāras virtuoza Reiņa Jaunā un čellistes Ernas Daugavietes muzikālās koncertprogrammas ar nosaukumu „Zeme” etīdi.

Katra dzimšanas diena te, Marka Rotko mākslas centrā, rit mākslinieka piemiņas zīmē, saka Māris Čačka, un tā ir arī tikšanās reize māksliniekiem no daudzām pasaules valstīm, kas 2 nedēļas pirms Rotko dzimšanas dienas tradicionāli pulcējas uz simpoziju un rada pasaules slavenajam māksliniekam veltītus mākslas darbus.

Korona vīrusa ietekmes dēļ šogad simpozijā nevarēja piedalīties mākslinieki no tālākām zemēm, kā Kanādas, ASV vai Nīderlandes. Izstādes saturu šogad veido 7 mākslinieki, Vija un Kaspars Zariņi, Nataļja Marinoha un Uldis Čamans no Latvijas, Romualds Balinsks un Toms Rudoks no Lietuvas un Rozmarija Torpo no Somijas. Viņu simpozija laikā radītie darbi šobrīd rotā Markam Rotko veltīto glezniecības izstādi.

Izstādi varēs aplūkot līdz 25.oktobrim.