Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atvērta šā gada pirmā izstāžu sezona. Tajā apskatāmi seši jauni mākslas projekti. Šoreiz plašā piedāvājumā laikmetīgā māksla, neaizmirstot arī par klasiskām vērtībām.

Atklājot šā gada pirmo izstāžu sezonu, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītāja vietnieks Māris Čačka savā uzrunā uzsvēra Marka Rotko centra nozīmīgumu, kas mainījis izpratni par kultūras norisēm Daugavpilī, tajā notiekošās mākslas un kultūras aktivitātes ļauj Daugavpils vārdam izskanēt Latvijas un pasaules kultūras telpā. Marka Rotko mākslas centra vārds noteikti izskanēs arī ar jauno izstāžu sezonu.

“Stāvot uz Daugavpils Marka Rotko centra pastāvēšanas sešu gada sliekšņa, ar prieku atklājam sešus izstāžu projektus, aktualizējot patiesības, uzdevuma un iekšējās viendabības klātbūtni mākslā. Pamatvērtība mākslā ir uzdevums, kuru risināt, jau paliekot uzticīgam izkoptajam rokrakstam un noteiktajiem tehnikas principiem, kopjot un nododot tradīcijas nākamajām paaudzēm mākslā, nezaudējot jauneklību un ironijas devu eksperimentos,” tā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītāja vietnieks Māris Čačka.

Jauno izstāžu sezonas piedāvājumu mākslas cienītāji un baudītāji raksturo kā iespaidīgu. Daugavpils Marka Rotko mākslas centram ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Pašminas mākslas galeriju Vācijā. Arī šoreiz sadarbības ietvaros ir iespēja baudīt laikmetīgo mākslu divās izstādēs. Viena no tām ir Rietumvalstu mākslas laikmetīgā izstāde, tās mākslas darbus apvieno tēma par skaistumu patiesībā un patiesību skaistumā, proti, pat ja mākslas darbā atainotā realitāte nav pievilcīga, tā joprojām varbūt skaista. Otra izstāde ir Ķīnas mākslinieka, profesora Vonga Sedžuna skulptūras un akvareļi, kas Eiropā apskatāmi pirmo reizi. Kā stāsta pats mākslinieks, skulptūru portreti ir stāsts par cilvēka dzīves ainām un sajūtām, kā ārējā pasaule ietekmē iekšējo pasauli. Tas ir stāsts par ikvienu no mums. Profesora viens no mīļākajiem māksliniekiem ir tieši Marks Rotko.

Kā cieņas apliecinājums no Marka Rotko mākslas centra šajā sezonā ir atvēlētas izstādes Latvijas māksliniekiem, kuri savu profesionalitāti jau sen kā apliecinājuši. Šoreiz pašmāju klasiskās vērtības pārstāv gleznotājs un arhitekts Oļģerts Krauklis. Izstādē Oļģerta Kraukļa akvareļos dominē arhitektūra, apliecinot mākslinieka divas profesionālās dabas.

Tāpat jaunajā izstāžu sezonā apskatāma dzīvesbiedru, mākslinieku Intas Celmiņas un Edvarda Grūbes kopīgā izstāde „Gaismas un tumsas spēles”. Lielākā daļa ir jauni darbi, kas tapuši domājot par izstādes atklāšanu Marka Rotko mākslas centrā.

Marka Rotko mākslas centrā jauno sezonas piedāvājumu ar sešiem mākslas projektiem varēs baudīt līdz 14.aprīlim.