Vai tev ir kāda atmiņa, kurā tu vēlētos atgriezties? Un vai tu pārvāktos uz šo atmiņu, ja tev būtu tāda iespēja – šādus jautājumu uzdod izrādes „Zudušo skatu darbnīca” veidotāji. Šovakar "Dirty Deal Teatro" jaunā režisora Mārtiņa Gūtmaņa iestudējuma pirmizrāde.

Kādā noslēpumainā darbnīcā ierodas pieci svešinieki, kas gatavi mainīt savas dzīves, viņi ir ieradušies pie mākslinieka-šamaņa, kas spēj cilvēkus dematerializēt. Darbnīca atrodas pasaulē, kurā nav iespējams nošķirt īsto no neīstā, virspusējo no padziļinātā. Darbojoties ar kameru mākslinieka-šamaņa lomā pats režisors Mārtiņš Gūtmanis, kuram šis ir otrais darbs "Dirty Deal Teatro", pirms diviem gadiem te tapa eksistenciāls koncerts „Saule riet austrumos”.

Izrādes māksliniece Katrīna Ieva uzsver, ka viņa ir procesa mākslinieks un atklāj, kāds bijis šīs izrādes tapšanas laiks. Izrāde dramaturģiju režisors Mārtiņš Gūtmanis veidojis sadarbojoties ar Jāni Golubovu, kurš ir vēl students.

Izrādē piedalās aktieri un līdzautori Kitija Geidāne, Simona Alise, Elizabete Milta, Roberts Dauburs, Ričards Murāns un Mārtiņš Gūtmanis.

Izrādei „Zudušo skatu darbnīca” mūziku komponējis Reinis Rabenau, gaismu mākslinieks – Niks Cipruss. Skatuves pasaule ir dokumentālā un fiktīvā sakausējums. Viss, kas notiek, ir rezultāts attēliem un priekšstatiem, kas iesūkušies un dzīvo radošās komandas prātos.

Pirmizrāde iestudējumam "Zudušo skatu darbnīca" "Dirty Deal "Teatro šovakar, 16. novembrī, tuvākās izrādes 19.novembrī, 6. un 7.decembrī.