Stikls ietver sevī vairākus slāņus, patīk, ja stiklu nevar atpazīt kā stiklu, atzīst izstādes „BAMA1K” veidotāji.

Mencendorfa namā atklāta jauno stikla mākslinieku darbu izstāde. Tajā aplūkojami gan Latvijas  Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nozares studentu, gan diplomandu darbi. Izstādē redzami laikmetīgi un konceptuāli, idejās ietilpīgi un daudznozīmīgi stikla darbi.  Turklāt vienā no zālēm savu pirmo personālizstādi sarīkojusi studente no Rumānijas Alīna Marija Dobrica.

Mākslas akadēmijas Stikla mākslas katedras vadītāja Vineta Groza iepazīstinot, sauc visus jaunos un topošos stikla māksliniekus, kuru darbi šeit eksponēti. Viens no viņiem - diplomands Kārlis Bogustovs.

"Šis ir tikai fragments no maģistra darba, diemžēl tas nav pabaigts," ar savu darbu iepazīstina Kārlis Bogustovs. "Gribēju novietot pie Mākslas muzeja skeitbordam paredzētus vides objektus. Valdība vēl lemj, vai vajag vai nevajag to atbalstīt. Man bija jāsaskaņo šis projekts ar septiņām  institūcijām, un viens cilvēks iebilda, neteikšu, kurš tikās, vēl gaidu."

Mencendorfa namā ir izstādītas soliņa stikla detaļas, savukārt uz ekrāna var sekot ieceres attīstībai kopš 2014. gada. Kārlis Bogustovs par arī ir skeitbordists, tāpēc vēlējies palīdzēt savējiem.

Stikla mākslas katedras vadītāja Vineta Groza iepazīstina vēl ar kādu jaunu stikla mākslinieci.

"Šī izstāde nav tikai mūsu nodaļas izstāde, bet teri arī Alīnas Marijas Dobricas personālizstāde. Viņa bija pie musm  Mākslas akadēmijā "Erasmus+" programmā un pārstāv Runāniju.Darbi, ko viņa veidojusi Rīgā, ir eksponēti izstādē, " bilst Vineta Groza.

Vineta Groza Alīnas darbos saskata Rumānijas skolai raksturīgos grafējumus, savukārt no Rīgas jaunā māksliniece paņēmusi konceptuālo pieskaņu.

"Nokļūšana šeit man bija lielas pārmaiņas. Protams, jauna pieredze, jauni cilvēki, cita tehnika, jauns veids, kā skatīties uz lietām, dažādi skatu punkti. Turklāt daudz pedagogu, jo Rumānijā mēs strādājam kopā tikai ar vienu skolotāju. Mani izstādes  darbi atspoguļo  milzīgu cilvēku skaitu un pieredzi, kas šeit gūta," atklāj Alīna Marija Dobrica. "Te jūs redzat darbu, kas atgādina zīmējumu, bet ir mana dienasgrāmata, tas ir kā logs, kolāža ar mirkļiem un vietām, kur es esmu bijusi. Daudzi darbi šeit ir tapuši kā eksperimenti. Konkrēti šis eksperiments ir tapis litogrāfijas tehnikā, drukājot no stikla tieši uz papīra. Jā, tas izdevās."

Alīna strādājusi pie stikla mākslinieka Ernesta Vītiņa un palīdzējusi viņa personālizstādes tapšanā. Alīna plāno atgriezīsies Rumānijā, Bukarestē, un smejoties teic, ka tagad no asistentes kļuvusi par pilntiesīgu mākslinieci.

Stikla mākslas izstādes Mencendorfa namā apskatāmas līdz 31.jūlijam.