Vienkārši stilīgs pasākums – tā par mēneša pēdējām ceturtdienām, kad laikmetīgās mākslas galerijas Rīgā atvērtas līdz vēlai vakarstundai, atzīst tās apmeklētāji. Tā ir iespēja iepazīt jaunos māksliniekus, vērot procesus laikmetīgajā mākslā un baudīt jaukus laika apstākļus, ejot no vienas galerijas uz citu.

Par mēneša pēdējām ceturtdienām, kad mākslas galerijas atvērtas līdz vēlam vakaram, bija daudzkārt dzirdēts, maija pēdējā ceturtdienā Kultūras rondo žurnāliste Laima Slava devās šādā galeriju maršrutā: Stabu iela, Ģertrūdes un Sporta iela. Apskatīju ne tikai izstādes piecās galerijās.

Vispirms dodos uz galeriju „427” Stabu ielā, tā ir no pilsētas ritma klusāka vieta ar savu šarmu. Pulkstenis tūdaļ būs seši vakarā, un esmu vienīgā apmeklētāja nelielajā izstāžu telpā, kurā skatāma Ērika Apaļā izstāde „Pastkaste Nr.12”.

Tad dodos uz Ģertrūdes ielu, līdz šim nav būts galerijā „DOM”, tur pēdējās dienas skatāma Ata Izanda personālizstāde „Izkusušās zemes”. Pats mākslinieks paziņai sīki stāsta par katru izstādē eksponēto darbu. Tikmēr galerijā ik pa laikam kāds iegriežas pa vienam vai nelielās grupās.

Pirms nonāku galerijā „LOOK!”, veru durvis Rīgas Fotomēneša Galerijā (Rīga Photomonth Gallery), te paredzēta sociālā psihologa Ivara Austera ekskursija izstādē. Šī gada Rīgas Fotomēneša uzmanības centrā ir mākslīgais intelekts, kas iedvesmojis projektu „Mākslīgā intelekta Latvija”. Rīgas Fotomēnesis un tā kurators Arnis Balčus dokumentē mākslīgo intelektu tā sākumstadijā, kā arī dekonstruē to, kā latvieši sevi reprezentē, tādējādi radot diskusiju par mākslīgā intelekta ietekmi uz mūsu kultūru un sabiedrību.

Tepat blakus atrodas  galerija „LOOK!”, kur nupat atklāta jaunās gleznotājas Katrīnas Biksones izstāde „Paukotāja istaba”. Darbu centrā mūsdienu cilvēks, kuru raksturo bailes no intimitātes.

Tad dodos garākā pārbraucienā uz laikmetīgās mākslas centru „Kim?” Sporta ielā, kur Filipa Pīlekera personālizstāde un Kriša Salmaņa personālizstāde „Rūgts”, ik pa laikam atskan spalgs troksnis, to raisa darbs „Otrais valsis”, kurā izmantots veseris, elektromotors, atskaņotājs, skanda un skaņuplate.

Jāatgādina, "Rīgas pēdējās ceturtdienas" tika aizsāktas 2021.gada rudenī, lai apvienotu laikmetīgās mākslas telpas galvaspilsētā un nodrošinātu apmeklētājiem vienkāršu, pieejamu un jautru veidu, kā atklāt sev jaunas izstādes. Mūsu kolēģe Laima Slava šogad maijā devās baudīt galeriju vakaru:

Nākamais galeriju vakars 29.jūnijā. Katru mēnesi galeriju dalībnieku saraksts mainās un tiek paziņots nedēļu pirms notikuma – mēneša pēdējās ceturtdienās.