1883. gada 2. oktobrī ar Spažinska lugas "Majoriene" pirmizrādi tika atklāts Rīgas Krievu teātris. ir pagājuši gandrīz 140 gadi un nav Latvijā teātra ar senāku vēsturi, kas turpina darboties un turpina būt vadošo profesionālo teātru saimē. Tagad to saucam par Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri. Bet ne tikai Mihails Čehovs, kura vārdu kopš 2006. gada nes teātris, ir dižāko teātra cilvēku sarakstā. Ilgā vēsture atklāj neticami daudz režisoru un aktieru plejādi, kuri par savu mājvietu ilgāku vai īsāku laika periodu bija un ir izvēlējušies Rīgas krievu teātrī. 

Jubilejai par godu Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā atklāta izstāde “Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim 140”. Tā aplūkojama līdz 16. decembrim. 

Uz izstādes atklāšanu devās arī Kultūras rondo. Saruna par teātra vēsturi, tagadni un nākotni ar leģendāro teātra aktrisi Ņinu Ņeznamovu, teātra direktori Danu Bjorku, aktrisi Veroniku Plotņikovu, aktieri Maksimu Buselu, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītāju Jāni Siliņu. Iespaidos par izstādes veidošanu dalās tās galvenā radītāja - Līna Ovčiņikova.