Galerijā „Smiļka”, Smiļģa ielā 34 A šovasar atklāta jau trešā izstāde un to veido divi mākslinieki. Miķelis Mūrnieks un Armands Freibergs izstādē „The Garden of Earthly Delights” iedvesmojušies un interpretē jauniem mūsdienīgiem līdzekļiem slaveno Hieronīma Boša gleznu – triptihu „Pasaulīgo baudu dārzs”.

Izstādē redzamie darbi veidoti apvienojot 3D digitālajā vidē veidotus modeļus ar fiziskajiem objektiem tēraudā. Mākslinieki darbus radījuši kopīgā mākslinieciskā sadarbībā vienam ar otru.

Izstādes atklāšanas dienā abus jaunos māksliniekus Miķeli Mūrnieku un Armandu Freibergu sastopu galerijā, viss iekārtots un laiks uzzināt vairāk par izstādes darbiem, gan skulptūrām, gan digitālām drukām uz metāla.

Abus jaunos māksliniekus vieno Jaņa Rozentāla mākslas vidusskola, kurā abi mācījušies. Tad Armands devies studēt bakalaura programmu Hāgas Karaliskās mākslas akadēmijas grafiskā dizaina nodaļā, bet Miķelis – Latvijas Mākslas akadēmijā programmā “Kustība. Attēls. Skaņa” ieguvis bakalaura grādu. Neoficiāla abu sadarbība notikusi arī iepriekš, taču jaunākā izstāde uzskatāma par pirmo oficiālo kopdarbu.

Mākslinieki, kombinējot dažādos medijus, papildina viens otra mākslinieciskās pieejas un rada jaunu figurālo pasauli, kas paspilgtina senas gleznas motīvus. Mākslas darbs, ko mūsdienīgiem līdzekļiem interpretējuši, ir 15. un 16.gadsimta nīderlandiešu gleznotāja Hieronīma Boša populārais darbs „Pasaulīgo baudu dārzs”.

Šovasar izstāžu dzīve galerijā turpināsies, jo programma saplānota līdz septembrim. Kā nākamās izstādi veidos divas jaunas mākslinieces Estere Betija Grāvere un Agnese Čemme.