Kāpēc modernisma arhitektūru daļa sabiedrības nespēj novērtēt; kas sarežģī mantojuma saglabāšanu un atjaunošanu? – daži jautājumi, kurus Kultūras Rondo rosināja pārrunāt nesenais valdības lēmums – jauno koncertzāli Rīgā celt, nojaucot bijušās Latvijas Komunistiskās partijas centrālkomitejas ēku, kur tagad atrodas Pasaules tirdzniecības centrs.

RTU Arhitektūras fakultātes dekāns Uģis Bratuškins un prodekāne Sandra Treija ir uzrakstījuši atklātu vēstuli valdībai un Kultūras ministrijai , starptautiskās modernās arhitektūras aizsardzības organizācijas (DoCoMoMo) Latvijas filiāles vārdā un aicina ēku nenojaukt, jo tā ir modernisma arhitektūras piemineklis Baltijas valstīs, bet gan nojaukšanas vietā organizēt atklātu sabiedrisko diskusiju par ēkas kultūrvēsturisko mantojumu.

Par modernisma arhitektūru pilsētvidē un attieksmi pret to diskutē arhitektūras platformas "A4D" vadītājs Artis Zvirgzdiņš, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesore Sandra Treija un arhitekts Jānis Dripe.