Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā līdz 8.decembrim pirmo reizio aplūkojama latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL’S vērienīga darbu izstāde. Par izstādi „MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte” un modes dizaina klātesamību mākslas telpā Kultūras Rondo studijā saruna ar māksliniekiem Mārīti Mastiņu-Pēterkopu un Rolandu Pēterkopu.

"Mēs modi uztveram, kā kodu mākslu. Rāmītis, kurā ietilpst daudzas garšas. Tur ietilpst skaņa, noteikti, kustība, kompozīcija, telpa, telpa, materiāls un kā tu praktiski veido ar šiem visiem instrumentiem tu veido kaut ko jaunu," atzīst Rolands Pēterkops. "

Kā jau esmu minējis: šī izstāde nav par drēbēm, bet par domāšanu, kā tu liec kopā šīs lietas, garšas un radi kaut ko tādu, kas, mūsuprāt, cerams, vēl neeksistē kaut kur."

"Skaņa raksturo kaut kādu mirkli konkrētam stāstam, kas ir pašsaprotami. (..) Mūzika ir tas, kas ir ļoti līdzās stāvošs," atzīst Rolands.

Viņš arī piekrīt tēlnieku teiktajam, ka viņu darbi ir figurālā tēlniecība. Sava veida audumu tēlniecība. Tērpi ir kopdarbs. Abi mākslinieki viens otru papildina.

"Ja mēs tā sevi raksturotu, Mārīte ir vairāk ir jūtīgā audumi, krāsas, garšas nianses, kas ir roku darbs. Es esmu vairāk tas arhitekts, siluetu, tēla veidotājs," atzīst Rolands.

"Bet stāsti veidojas mums kopā, tas ir tas garšīgākais tas brīdis," pievienojas Mārīte.