Turpinās darbs pie kultūrpolitikas pamatnostādnēm nākamajiem sešiem gadiem dažādās kultūras nozarēs, tostarp pie Dizaina stratēģijas. Šī plānošanas dokumenta nolūks: nospraust precīzus mērķus dizaina izpausmēm dažādās jomās – izglītībā, uzņēmējdarbībā, publiskajā sektorā, vidē un sabiedrībā.

Līdztekus tam, noslēgusies Latvijas Bankas un portāla "Delfi.lv" rīkotā sabiedrības aptauja par “Latvijas Gada monētu 2020”, un tajā triumfējusi monēta “Liepas lapa”, kuras grafisko dizainu veidojis Mārcis Kalniņš, bet plastisko veidojumu – Ligita Franckeviča. Monēta ir veltīta ekoloģijas tēmai, kas arvien aktīvāk ienāk mūsu dzīvē. Par zaļas un atbildīgas arhitektūras un dizaina šībrīža tendencēm saruna ar arhitektu Mārci Kalniņu un urbānisti, arhitekti un platformas FOLD.lv direktori Evelīnu Ozolu.

Arhitekts Mārcis Kalniņš Rīgas Tehnisko universitāti absolvējis 2013. gadā, papildus izglītojies Vīnes Tehniskajā universitātē un Eiropas Arhitektūras studentu asamblejas rīkotajās arhitektūras vasaras skolās Spānijā un Somijā. Līdztekus darbam arhitektūrā izveidojis zīmolu MKLN Furniture, un Latvijā ražotās šā dizaina mēbeles kalpo klientiem ne tikai Latvijā, bet arī ASV, Francijā, Japānā un citās valstīs. Šobrīd Mārcis strādā arhitektu birojā “Chambers Architects” Parīzē.

“Liepas lapa” nav viņa pirmais projekts Latvijas Bankas inovatīvo eiro monētu konkursā: 2015. gadā 1. vietu saņēma autora iecere ar nosaukumu "Z134M", nākamajā gadā tapa kolekcijas monēta "Zeme", kas bija veltīta mūsu planētas vietai cilvēka vērtību lokā un Visumā. 2017. gadā veidotais monētas dizains “H20ABC” saņēma otro vietu. Nu miniatūrā, sudrabotā liepas lapa atzīta par “Latvijas Gada monētu 2020”. Šis ir labs piemērs, kā dizains nevis ilustrē kādu realitātē sastopamo detaļu, bet būtībā pārtop par to.