"Oza zemes burvis" – leģendāra filma, ar kuru sākas kinolektorijs "Tas, ko tu nedrīksti nezinātXVIII: vienā taktī" kinoteātrī Splendid Palace. Par kinolektorija saturu raidījuma izskaņā kinokritiķes Dārtas Ceriņas un kultūras publicista Žulijena Kulibali komentārs.     

LKA Rīgas Kino muzejs sadarbībā ar kinoteātri "Splendid Palace" aicina skatītājus uz jau 18. kinolektorija "Tas, ko tu nedrīksti nezināt" sezonu, kas šīgada pavasarī uz lielā ekrāna skatītājiem piedāvā iepazīties ar ikoniskiem, hrestomātiskiem un nozīmīgiem kino klasikas darbiem no visas pasaules.

Šogad, svinot Rīgas vecākā kinoteātra "Splendid Palace" simtgadi, kinolektorijs zem saukļa "Vienā taktī" uzmanību pievērsīs mūzikla žanram, sezonu sākot ar vienu no pretrunīgākajiem un skatītākajiem mūzikliem kino vēsturē – 29. martā programmu sāks režisora Viktora Fleminga "Oza zemes burvis" (1939) ar Džūdiju Gārlendu galvenajā lomā. Pirms seansa skatītājus filmas pasaulē ievadīs mūziklu aktrise Annija Putniņa.

Lektorija laikā skatītājiem tiek piedāvāta sešu filmu izlase – pēc "Oza zemes burvja", 19. aprīlī, kinolektorijā tiks izrādīts Aditjas Čopras mūzikls "Līgava tiek drosminiekam" (1995) – viens no visu laiku veiksmīgākajiem Bolivudas muzikālajiem mīlas stāstiem, kura skaņu celiņš pat kļuvis par vienu no pagājušā gadsimta 90. gadu klausītākajiem albumiem Indijā.

3. maijā programmu turpinās Latvijas "zelta fonda" klasika – tūrismu popularizējošā Aloiza Brenča filma "Lielais dzintars" (1972), kas seko jaunatnes estrādes ansambļa likstām pilnajam ceļam uz dziesmu konkursu, paralēli izceļot dažādas Rīgas un Pierīgas apskates vietas.

17. maijā uz kinoteātra "Splendid Palace" ekrāna gaidāms filmas "Zelta astoņdesmitie" (1986) seanss – filmas režisore Šantala Akermane ir viena no nozīmīgākajām pagājušā Eiropas kino veidotājām, kas šo uz lielveikala fona plaukstošo pieaugšanas stāstu veidojusi mūsdienām raksturīgā toņkārtā, izdarot stilistiskas atkāpes no žanra iezīmēm.

Pavasara izskaņā, 31. maijā, skatītāji tiek aicināti noskatīties Viljama Vailera romantiski komisko mūziklu "Smieklīgais skuķis" (1968), kurā redzama aktrises un mūziķes Barbaras Streisandes pirmā kino loma.

Šī gada kinolektorija noslēgumā atkal gaidāms pārsteigums – kulta filma "Rokija Horora šausmu šovs" (1975), kas tiek uzskatīta par darbu, kas visilgāk noturējies pasaules kinoteātru repertuāros, bez pārtraukuma priecējot skatītājus jau 47 gadus.