Košs, atraktīvs un vizuāli bagātīgs ir Dailes teātrī radītais senais stāsts par māsu un septiņiem brāļiem Raimonda Paula un Māras Zālītes mūziklā "Meža gulbji". Kultūras rondo studijā sirsnīgas un asprātīgas sarunas ar iestudējuma radošo komandu.
"Meža gulbji" ir Hansa Kristiana Andersena pasaka, kura rakstīta 1838. gadā par Elīzu un viņas 11 brāļiem, kurus pārvērš par gulbjiem. Māsiņai jāuzada 11 krekli no nātrēm, lai brāļus pārvērstu atkal par cilvēkiem. Un viņa nedrīkst runāt, kamēr krekli nav gatavi. Protams, iejaucas mīlestība un jaunākajam brālītim paliek viens gulbja spārns…
Pārsteidzoši, ka šai pasakai ir dažādas versijas, tajā skaitā japāņu versija. Vāciešiem ir sava brāļu Grimmu versija "Seši gulbji" un "Septiņi kraukli", kur brāļus pārvērš par kraukļiem.
Un var arī teikt, ka latviešiem ir sava versija - Māras Zālītes un Raimonda Paula mūzikls "Meža gulbji", kas pirmizrādi piedzīvoja 1995. gadā Dailes teātrī, tad bija arī koncertuzvedums, tagad – jauns iestudējums ar jaunām balsīm, jauniem mūziķiem, jauniem aktieriem, jaunu režisoru un horeogrāfu un apvienības "Grāfienes" vizualitāti.
Kultūras rondo par iestudējumu saruna ar režisoru Klāvu Melli, horeogrāfu Rūdolfu Gediņu, muzikālo vadītāju Juri Vaivodu, aktieris Daini Gaideli, topošo aktieri, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu Dominiku Slišānu. Izrādes dalībniekiem un veidotājiem sarunā pievienoja arī komponists Raimonds Pauls, kurš atminas jautrus gadījumus, kā notika pirmā iestudējuma izrādes Dailes teātrī.
Par savu pirmo lielo lomu uz Dailes teātra skatuves un pirmajām emocijām pēc izrādes Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumā Pārmijas stāsta abas Elīzes - Katrīna Altenburga un Agate Grīnhofa.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X