Nacionālais teātris turpina marta pirmizrāžu sēriju un šovakar, 12.martā, Jaunajā zālē pirmizrāde jauniestudējumam „Lepnums un aizspriedumi”. Darbs veidots pēc Džeinas Ostinas romāna motīviem un tapis sadarbībā ar teātra apvienību „Kvadrifrons”. Režisors Klāvs Mellis, kas ir arī dramatizējuma autors, uzsver, ka izrāde ir par mīlestību un vērtībām. Iestudējumā piedalās četras Nacionālā teātra aktrises un trīs teātra trupas „Kvadrifrons” aktieri.

Skumīga salonkomēdija par divu pasauļu sastapšanos elegantā laikmeta interjerā. Četras māsas, ko atveido Nacionālā teātra aktrises Zane Jančevska, Marija Bērziņa, Anna Klēvere un Līga Zeļģe sastopas ar trim svešiniekiem, jauniem cilvēkiem no Londonas, un tie ir "Kvadrifrona" aktieri - Ance Strazda, Reinis Boters un Āris Matesovičs.

Angļu rakstniece Džeina Ostina 1813.gadā izdod romānu „Lepnums un aizspriedumi” par piecām māsām, kuras izmisīgi vēlas apprecēties. Iedvesmojoties no literārā darba, kā arī no romāna tulkotājas Ilgas Melbārdes krāšņās latviešu valodas, režisors Klāvs Mellis sadarbībā ar dramaturgu Evartu Melnalksni radījis versiju par notikumiem, kas risinās 15 gadus pēc romāna notikumu beigām. Tāpēc izrādes varoņi it kā ir pazīstami, tomēr viss ir nedaudz citādāk.

Izrādes scenogrāfs ir  Andris Kaļiņins, kas telpu piepildījis ar gultām, jo liela daļa darbības un sarunas risinās, kad dodas nosnausties diendusu. Komponists - Kārlis Tone, savukārt gaismu māksliniece Lienīte Slišāne. Izrādē vērts izbaudīt valodu, cik tā rotaļīga, asprātīga un pārsteidzoša.

Jauniestudējuma „Lepnums un aizspriedumi” tuvākās izrādes 13. ,17., 18. martā, biļetes uz tām jau izpārdotas.