Savu stāstu par Zemgales karali Nameju radījis režisors Aigars Grauba un producents Andrejs Ēķis vēsturiskajā leģendā "Nameja gredzens". Kultūras Rondo saruna par jauno filmu, tās radošo komandu un starptautisko atpazīstamību. Studijā Šodien studijā producents Andrejs Ēķis, komponists Rihards Zaļupe, tērpu māksliniece Sandra Sila un aktieris Ivo Martinsons.

“Esmu pilnīgi pārliecināts, ka ejam pareizo ceļu - leģendas ceļu,” par filmu “Nameja gredzens” bilst tās producents Andrejs Ēķis. 

“Es filmu pieņēmu kā pasaku, es viņu pieņemu kā fantāziju. Kā aktierim ir interesanti strādāt izdomātā pasaulē,” atklāj Ivo Martinsons.

"Jebkurš cilvēks katru rītu pamostas no sapņu pasaules, mēs nevaram teikt, ka ir bijis garlaicīgi. Vai nakts pasaule ir bijusi neīsta un jāizdzēš kā nebijusi? Mēs pa īstam izdzīvojam emocijas. Tas pats ir ar šo filmu, dzīve turpinās fantāzijā.”

“Vienojāmies, ka netaisīsim arheoloģiski precīzus kostīmus, kaut kādi silueti, rotas, krāsas audumi, kas iespaidoja,” atzīst Sandra Sila. “Esmu jau teikusi: kas nav atrasts, nav teikts, ka nav bijis. Tas attiecas uz detaļām mūsu filmā. Daudz fantāzijas, lai kostīms izskatās interesantāks, dažādāks. Bet nenoliedzami, arī arheoloģiskie tērpi ir skaisti.” 

Filmas "Nameja gredzens" tērpus no 25. janvāra varēs apskatīt izstādē Latvijas Nacionālās bibliotēkā. Filmai kopumā radīti vairāk nekā 300 tērpu komplektu, kuru darināšanā piedalījušies daudzi Latvijas amatnieki, kā arī rotu un butaforiju mākslinieki. Izstādē tuvplānā varēs ieraudzīt krāšņākos no filmas tērpiem. Tā apskatāma līdz 25. februārim.

Sarunā Kultūras Rondo Ivo Martinsons arī atzinīgi vērtē savu ārvalstu kolēģu darbu, norādot, ka viņi strādā ātri, pragmatiski, rezultatīvi. Viņš arī atklāj, ka filmēšanas laikā izbaudījis katru mirkli un jau tad zinājis, ka rezultātam jābūt labam. Savukārt Andrejs Ēķis uzteic Latvijas aktieru profesionalitāti.

Arī filmas mūzikas autors Rihards Zaļupe filmā piedalījies kā aktieris.