„ĀBĒCĒDĒ…ŪVĒŽĒ” -  Dziesmusvētku „Burtu burvībā” šodien atklāsim burtu G - Gājiens. Kultūras Rondo studijā galvenā svētku Gājiena rīkotāja – režisore Inga Krišāne. Izbaudīsim svētku rosību „Burtiski burvīgā burziņā Vērmanes dārzā” un iepazīstināsim arī ar interesantākajiem kultūras notikumiem nākamajā  nedēļā.

Jau vienpadsmitos Daugavas stadionā savā trešajā koncertā „LĪDZ VARAVĪKSNEI TIKT” mēģina Tautas deju kolektīvi (pavisam 16 700 dejotāju no 684 deju kolektīviem) ;

Bet septiņos vakarā Mežaparkā noslēguma koncerta "MANĀ DZIESMĀ TU..." ģenerālmēģinājums. Uz Mežaparku devusies arī mūsu kolēģe Māra Rozenberga un viņas stāstu par koru mēģinājumu jau dzirdēsit „Pusdienu” izlaidumā;       

 Šajos svētkos Ielu koncerti pirmo reizi tik plaši aptver Rīgas pilsētvidi. Kopumā koncertos  piedalās vairāk nekā 100 kolektīvu no Latvijas un ārvalstīm. Galvenie ielu koncerti notiek Botāniskajā dārzā, “Lido” atpūtas centrā Krasta ielā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Kalnciema un Spīķeru kvartālos un uz  “Origo” vasaras skatuves. Bet mēs dodamies uz Vērmanes dārzu.

Burtiski burvīgs burziņš Vērmanes dārzā iesākas jau pie vārtiem, kur Skolēnu pils teātra Zīļuks dalībnieki atveido pasaku tēlus. Braukā vilcieniņš, zālājā dejo meitenes, visi izskatās tik aizņemti, ka tauriņš, ko atveido trīs meitenes, Andai Buševicai  izskatījās vispieejamākais. Vērmanes dārzā Burtiski burvīgajā burziņā ielu koncerti notiek uz trim skatuvēm – šodien gaidāms kokļu mūzikas koncerts, turpinās ielu teātra priekšnesumi, būs arī tērpu un frizūru demonstrējumu programma. Ielu koncerti sestdien notiek arī Kalnciema ielas tirdziņā.

Kultūras Rondo studijā galvenā svētku Gājiena rīkotāja – režisore Inga Krišāne.

Bet pie mums Dziesmusvētku studijā un uz Origo skatuves Stacijas laukumā viesojās koristi, pūtēji, folkloristi, dejotāji, tērpu darinātāji un svētku rīkotāji.  Arī mūsu kolēģe Laima Slava….

Ar diriģentu Āriju Šķepastu tikāmies nākamajā dienā pēc uzvaras koru finālā ( viņa vadītos Rīgas 6. vidusskolas koris atzīts par labāko jaukto koru grupā); diriģents Edgars Vītols - viņš arī noslēguma koncerta Mežaparkā mākslinieciskais vadītājs; horeogrāfe Ilze Līviņa - par pūtēju orķestru defile un emocijas pēc Atvēršanas koncerta Krastmalā….

Bēdu manu lielu bēdu…- tautas dziesma, ko jaunieši atzinuši par savējo šajos svētkos. Raidījumā to dzied Rīgas 45. vidusskolas vokālais ansamblis „Animato”.

Rīt   būsim Gājienā - tiekamies pie Dailes teātra…