Neierastās vietās un formās paredzēti iestudējumi Valmieras vasaras teātra festivālā. Kultūras rondo studijā festivāla direktors režisors Reinis Suhanovs un režisori un aktieri Iveta Pole un Matīss Budovskis.   

Valmieras vasaras teātra festivālā, kas šogad notiks no 2. līdz 4. augustam, gaidāmas astoņas pirmizrādes dažādos spēles laukumos pilsētā un ārpus tās robežām. Festivāla galvenā tēma – "Dzīvība", kas tiks skatīta no dažādām pusēm: izrāžu kontekstā – dzimšana, dzīve, dzīvības cena indivīda, valsts, cilvēces šķērsgriezumā, bet festivālā kopumā – teātra kā dzīvās mākslas satikšanās ar skatītāju tuvplānā. Pamatā šī gada programma – pieaugušo auditorijai, bet bērniem un ģimenēm – trīs pagājušā gada jaundarbi.

Festivāls ir īpašs laiks augustā gan teātra sabiedrībai, gan ģimenēm, gan maziem bērniem, gan jauniešiem.

Vēl līdz 8. jūlijam var pieteikties Bērnu un jauniešu teātra institūtā nedēļu ilgai mācību programmai par bērniem, jauniešiem un skatuves mākslu tieši šai auditorijai. Šī gada īpašais notikums – starptautiska meistarklase-darbnīca par kustību izrāžu veidošanu ģimenēm. Pieteikties aicināti jaunie profesionāļi vai studējošie dažādās teātra nozarēs, bet ne tikai – gaidīti arī citu nozaru pārstāvji, kas strādā ar bērniem un jauniešiem.

Iveta Pole festivālam veido izrādi "Daudz laimes dzimšanas dienā", semi – dokumentālu izrādi ar dramatiski komiskiem elementiem.  Tā notiks Valmieras slimnīcas veļas mājā.

Matīss Budovskis piedāvās izrādi "Šķirsts" – filozofiska traģikomēdiju, izrādi, kas piedāvās dzīvības rašanās fenomena izpēti, sākot no mikroskopiskā, vieliskā, matēriskā līdz eksistenciālajam. Tā norisināsies Valmieras notekūdeņu attīrīšanas iekārtu teritorija.

Reinis Suhanovs bilst, ka festivāla pirmizrādes šogad fokusējas uz pieaugušo auditoriju, bet, runājot par festivāla norises vietām, ir paplašinājusies tā ģeogrāfija, izrādes būs ne tikai Valmierā, bet arī novadā - konkrētu Sedā. Tas ir sadarbības projekts ar Jaunā teātra institūtu, kurā piedalīsies arī makslinieks no Portugāles, veidojot kopienas izrādi.