Saruna studijā ar jaunā raidījuma „Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru” vadītājiem- dzejnieku Tomu Treibergu un rakstnieku Svenu Kuzminu

  Katrs, kurš kaut reizi mūžā ir izlasījis savai gaumei un interesēm atbilstošu grāmatu, noteikti zina, cik patīkami ir pēc tam to apspriest ar draugiem. Labas grāmatas gandrīz vienmēr rosina interesantas, intelektuāli bagātinošas sarunas. Akadēmiski izsakoties, dialogs un polemika ir neatņemamas literārā procesa sastāvdaļas. Bet, ja vienkāršāk, sarunas par literatūru ir interesantas uzjautrinošas. Arī tad, ja tajās klausās no malas, ne tikai piedalās.

   Raidījums „Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru” vispirms ir saruna starp diviem draugiem rakstniekiem un etīžu teātra NERTEN autoriem- Tomu Treibergu un Svenu Kuzminu. Viņi vienlaikus ir Latvijas literatūras procesa dalībnieki, gan arī interesenti par šī procesa vēsturi un ar to saistītajiem ideoloģiskajiem izaicinājumiem. Toms un Svens turpmāk sestdienu pēcpusdienās aicinās klausītājus līdzi jaunā intelektuālā sporta veidā. Bet reizi mēnesī viņi dosies uz kādu no interesantākajām grāmatu krātuvēm Latvijā, meklējot tās tālākajos plauktos negaidītus, labi aizmirstus, grūti atrodamus vai vienkārši intriģējošus latviešu literatūras darbus.

  Pēc tam- mēneša laikā „cienījamie lasītāji” studijā kopā ar klausītājiem apspriedīs savus atradumus, lasīšanu, literatūru un citas cilvēcei nozīmīgas tēmas. „Cienījamo lasītāju” grāmatu plauktu kārtos producente Santa Lauga.