Kultūras Rondo turpina jautāt, kā jūtas un ko dara radoši cilvēki jaunā gada pirmajā mēnesī. Sazināmies ar tēlnieku Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības katedras vadītāju Gļebu Panteļejevu.

Mākslinieks nominēts Purvīša balvai un arī sabiedrisko mediju balvai Kilograms kultūras par izstādi "Hormonija, kas notika galerijā "Māksla XO". 

"Izstāde notika vēl relatīvi liberālā laikā," bilst autors.

Jautāts, ko mākslinieks dara šobrīd, viņš atzīst, ka nodarbojas ar tiešiem profesionāliem pienākumiem - tēlniecību. 

"Tēlniecība ir daudzšķautņains process un ne vienmēr saistīta ar izstādēm un pasūtījumu izpildīšanu. Šobrīd attīstu idejas, kas varbūt nav piesaistītas pie konkrēta objekta un mērķa. Tā ir mana iekšējā attīstība, vizuāli plastiskā domāšanā, kas ar laiku var rezultēties daudz kur," atklāj Gļebs Panteļejevs. "Nodrošinu sava radošā procesa nepārtrauktību. Tā ir mana galvenā misija."

Otrs darbības virziens ir viss, kas saistīts ar Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu. 

"Tas, kas notiek ar izglītību Covid dēļ, ir traģiski, jo ir priekšmeti, kas ir pasniedzami tikai klātienē. Cilvēka figūras veidošanu nevar veiksmīgi pasniegt attālināt, meklējam visādus kompromisus," atzīst Gļebs Panteļejevs. "Pasniegt figuratīvo veidošanu attālināti ir tas pats, kas mācīties braukt ar mašīnu attālināti."

"Trešais, atsāku vienu no mīļākajām nodarbēm - slēpot ar distanču slēpēm gar jūru. Tas dod labu pašsajūtu, pozitīvu un fiziski aktīvu relaksāciju, kas arī atspoguļojas domās un darbos," gandarīts mākslinieks.