Ir sācies ceturtais Osokina Brīvibas festivāls Ukrainai. Pianists Andrejs Osokins turpina pulcināt mūziķus lai vāktu ziedojumus Ukrainas karavīriem, arī palīdzībai mājdzīvniekiem, kuri palikuši bez barības, un citiem Ukrainas mērķiem. Par festivālu Kultūras rondo stāsta viens no tā organizatoriem - pianists Andrejs Osokins.

Festivāla laikā no līdzšinējo pasākumu biļešu ieņēmumiem un ziedojumiem savākti jau vairāk nekā 11 000 eiro Ukrainas atbalstam.

Festivālu turpinās divas jaunas koncertprogrammas – Andreja Osokina un Festivāla stīgu kvarteta koncerts 27. maijā kultūrtelpā “Ola Foundation” un Gundara Āboliņa un Andreja Osokina koncerts “Sajūtu spēles” 28. maijā Melngalvju namā. Jūnija sākumā Anglikāņu baznīcā izskanēs divas neparastas programmas – 1. jūnijā notiks koncerts “Cilvēki, kaķi un mūzika”, savukārt 2. jūnijā – “Avangarda nakts koncerts”. 4. jūnijā “Amoralle Level-Up” dzirdēsim Katrīnu Gupalo, bet Noslēguma koncerts šogad būs 10. jūnijā Rīgas Vāgnera namā. Tajā piedalīsies aktrises Dita Lūriņa un Larisa Semirozumenko, stīgu ansamblis “Kremerata Lettonica” un Andrejs Osokins. Pirms koncerta Vāgnera namā notiks ukraiņu mākslinieces Darjas Kalašņikovas performance “Cik ilgi tas var turpināties?”, kā arī Ukrainas karam veltīta izstāde. 11. jūnijā kultūrtelpā “Ola Foundation” notiks festivāla epilogs – Georgija Osokina solokoncerts.

Visi festivāla laikā gūtie biļešu ieņēmumi tiks novirzīti Ukrainai – humanitārai, medicīnas, aizsardzības un mājdzīvnieku palīdzībai. Ziedot šiem mērķiem var arī portālā Ziedot.lv īpaši izveidotā ziedojumu akcijā “Osokina Brīvības festivāls – Ukrainas cilvēkiem”.