Berlīnes starptautiskā kinofestivāla galvenās balvas – Zelta lāča – ieguvējs noskaidrots. To ieguva Irānas režisors disidents Mohammads Rasulofs par filmu "Nav ļaunuma". Ar pārdomām par festivāla programmās redzēto un Latvijas delegācijas gūto pieredzi Kultūras Rondo studijā dalās Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma un Riga IFF radošā direktore Sonora Broka.

"Pārsteigumi, festivāla radikalizācija, zināma eklektika, dīvains žūrijas sastāvs un samērā normāli vai teiksim politkorekti balvu piešķīrumi," tā aizvadīto Berlīnes starptautisko kinofestivālu raksturo Dita Rietuma.

"Šis bija nozīmīgs festivāls, šis bija pārsteidzošs festivāls, tas bija ugunskristības jaunajai vadības komandai," atzīst Dita Rietuma.

Viņa atgādina, ka pirmo reizi šogad festivālu rīkoja komanda, kuru vadīt Karlo Šatrians (Itālija) un Mariete Rīzenbeka (Vācija). Rietuma vērtē, ka jauna komanda ugunskristības izturējusi. 

"Vismaz konkursā bija minimāls skaits dežūrfilmu, kas bija raksturīga Berlināles konkursam jau daudzus gadus," vērtē Rietuma. "Šogad programmas sastādītāji bija gatavi skandāliem, jaunu režijas vārdu meklējumiem. Konkurss nenoliedzami bija interesantāks nekā citu gadu."