Noslēdzies Rīgas Starptautiskā kino festivāls, kuram Kultūras rondo sekojām līdzi visu pagājušo nedēļu. Šodien viedokļi par festivāla filmām un to nozīmi.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas šogad norisinās no 13. līdz 23. oktobrim klātienē Rīgā un tiešsaistē visā Latvijas teritorijā, apbalvošanas ceremonijā ir paziņojis savus laureātus. Šogad par starptautiskās žūrijas novērtējumu un festivāla godalgām darbi sacentās sešos konkursos, tostarp arī par nomināciju Eiropas Kinoakadēmijas balvai "Eiropas īsfilma 2023", Eiropas Bērnu filmu asociācijas (ECFA) balvu, kas garantē nomināciju ECFA gada labākās Eiropas bērnu filmas titulam, kā arī LTV bērnu žūrijas balvu.

Par Riga IFF Pilnmetrāžas konkursa uzvarētāju kļuvusi islandieša Hlinura Palmasona filma "Dievzeme", kuru žūrijas locekļi izceļ kā "daudzslāņainu kinematogrāfisku pieredzi, kas nemitīgi attīstās un veido saspēli ar skatītāju gaidām". Uzvarētājs saņems naudas balvu 4000 eiro vērtībā, kā arī festivāla balvu – bronzas gaili. Īpašu atzinību žūrija izteikusi arī festivālā nacionālo pirmizrādi piedzīvojušajai Signes Baumanes animācijas filmai "Mans laulību projekts", kuru eksperti raksturojuši kā "radošu detaļu, patiesuma un pašironijas pilnu kinodarbu".