No 15. marta Latvijas kinoteātros sāks izrādīt vēsturisku piedzīvojumu filmu par romantiskiem un pārgalvīgiem cilvēkiem revolūcijas un terora laikmetā – režisora Gata Šmita spēlfilmu "1906". Filma ir Simtgades filmu programmas noslēdzošo darbs. Studijā režisors Gatis Šmits, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, aktrise Inese Pudža un scenārija līdzautore Marta Elīna Martinsone.

Rīga, 1906. gada rudens. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē.

„Tas ir visintensīvākais periods Rīgas vēsturē, kā augoša, industriāla, daudzās valodās runājoša, pārapdzīvota vieta, kur daudz kas notiek, revolucionāru aktivitātes ir tikai daļa no „lielā zupas katla”, kas tur vārījās. Būtu nepareizi domāt par 1906. gada Rīgu kā kaut ko, kas attāli būtu ar revolūciju saistīts. Ar revolūciju tam ir mazs sakars,” stāsta režisors Gatis Šmits.