Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki šovasar tiek iemūžināti videoversijās, arī mūsdienu dejas lieluzvedums „Augstāk par zemi”. Šodien, 26.jūlījā, filmēšana noslēdzas, bet visu jūliju radošā komanda ar filmēšanas grupu devās pie kolektīviem uz 19 pašvaldībām. Sāka ar Jelgavas kolektīviem, un šodien filmēšanu pabeidz Cēsīs. Materiāla montāža plānota augustā un septembrī.

Kultūras rondo sekoja, kā filmēšana ritēja Rīgā, Botāniskajā dārzā.

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā aiz tropu mājas ir zālājs ar krāšņi ziedošām puķēm fonā, tā ir vieta, kur tiek filmētas lieluzveduma „Augstāk par zemi” dejas. Esmu brīdī kad hiphopa dejotāji no Veizāna deju skolas ierakstu pabeiguši un saņem piemiņas dāvanas un diplomus.

Kā līdz šim ritējusi uzveduma „Augstāk par zemi” filmēšana, atklāj uzveduma mākslinieciskā vadītāja Annika Andersone.

Emocijas dalās arī VEF kultūras pils deju studijas „Ritms” vecākās grupas meitenes. Kā ritēja gatavošanās koncertam un svētkiem, stāsta deju studijas „Ritms” vadītāja Elīna Gaitjukeviča.

Pārstāvis no filmēšanas komandas - Elvijs Pārpucis - atklāj skatu no filmētāju puses.

Darbs pie filmēšanas Botānikajā dārzā todien turpinājās līdz vakaram, uz ierakstu ieradās vēl citi kolektīvi. Taču jau tagad skaidrs, ka arī šis video stāsts būs spilgta 21.gadsimta 2021.gada liecība.