Veselība un kultūra. Labsajūta un labbūtība. Māksla un terapija. Jēdzieni, kurus nu jau kādu laiku lietojam, lai raksturotu un stāstītu par iespējām, ko sniedz kultūras klātbūtne, lai mēs vieglāk pārdzīvotu nenoteiktību un sakārtotu sevi arī tik mainīgajā laikā. Muzejs kā zāles - par savu ideju Kultūras rondo stāsta Cēsu novada  projekta “Nosūtījums uz muzeju” pārstāves Cēsu vēstures un mākslas muzeja vadītāja Kristīne Skrīvere un Āraišu ezerpils arheoloģiskā parka vadītāja Eva koljera un projekta “Vairāk gaismas”  vadītāja un kuratore Eduarda Veidenbauma memoriālajā muzejā "Kalāči" Inga Surgunte.

"Nosūtījums uz muzeju" ir pilotprojekts, ko īsteno četri Cēsu novada muzeji sadarbībā ar medicīnas ekspertiem un konsultantiem. Muzeji sadarbībā ar medicīnas ekspertiem un konsultantiem ir izveidojuši īpaši izstrādātas programmas, lai palīdzētu cilvēkiem uzlabot mentālo veselību.

Projektā piedalās četri Cēsu novada muzeji un kultūras mantojuma institūcijas – Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, Eduarda Veidenbauma muzejs "Kalāči" un Piebalgas muzeju apvienība "Orisāre".

Pilotprojekta mērķis ir radīt sociālo aktivitāšu izrakstīšanas programmu Cēsu novada muzejos. Tas kalpos kā pamats, lai izveidotu pastāvīgu un oficiāli atzītu sadarbību starp kultūras un veselības nozarēm Cēsu novadā. Nākotnē paredzēts papildināt programmu klāstu un projektā iesaistīt arī citas Cēsu novada kultūras mantojuma institūcijas.

Šī ir pirmā iniciatīva Latvijā, kas apvieno muzejus un mentālās veselības profesionāļus viena novada ietvarā, lai attīstītu mūsdienīgu sadarbību starp kultūras un veselības aprūpes sektoriem.

Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā un Cēsu Vēstures un mākslas muzejā programmas jau ir pieejamas apmeklētājiem, Eduarda Veidenbauma memoriālais muzejs "Kalāči" un Kārļa Skalbes memoriālais muzejs "Saulrieti" savas programmas apmeklētājiem vērs no 2022.gada 1.maija.