50 gadu jubileju svin Ogres foto klubs. Puse no fotogrāfiem, kuru darbi eksponēti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, ir Ogres foto kluba biedri – Egons Spuris, Andrejs Grants, Inta Ruka.

Jubilejas reizē notiks arī desmitais izcilajam fotogrāfam un kādreizējam kluba vadītājam veltītais seminārs „Egona Spura ceļš”. Kultūras Rondo studijā viesosies tagadējā Ogres foto kluba vadītāja Dace Voitkeviča.

26. oktobrī plkst. 12 Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklās Ogres foto kluba 50 gadu jubilejas izstādi „(Pār)maiņas”.

Jubilejas izstādē būs skatāmi tā vadītāju - Ziedoņa Krūmiņa, Egona Spura, Aleksandra Zobena, Raimo Lielbrieža, Vitauta Mihalovska un citu kluba biedru senāk tapušie darbi. Savu veikumu rādīs arī kluba šī laika fotogrāfi.

Izstāde ievadīs Ogres foto kluba organizēto starptautisko fotogrāfijas semināru "Egona Spura ceļš", kas šogad jau desmito reizi noritēs Ogres Kultūras centrā. Tā sākums plkst. 13.

"Tas ir īpašs notikums, vienīgais pasākums, kas notiek 10 gadus bez pārtraukuma un stāsta par fotogrāfiju Latvijā un tuvākajās valstīs," atklāj Dace Voitkeviča.

Kādreiz uz semināru aicināti autori, kas pazinuši Egonu Spuri, bet arī jaunākā paaudze pazīst šo fotogrāfu vai ir dzirdējuši par viņu. Seminārā būs lekcijas un sarunas, kurās cilvēki dalās pieredzē par savu darbu.