11. augustā Rīgas Domā gaidāmais koncerts “Bahs, Šūberts, Šūmanis” klausītājiem ļaus tikties ar Orķestri "Rīga", Berlīnes Komiskās operas galveno diriģentu Aināru Rubiķi, ērģelnieci Ilzi Reini un saksofonistu Aigaru Raumani, kuram šī ir pirmā sadarbība ar Orķestri “Rīga” kā solistam.

No J. S. Baha mūzikas programmā iekļauta Korāļprelūdija Jesu bleibet meine Freude un Fantāzija un fūga do minorā Orķestra “Rīga” sniegumā, bet ērģelniece Ilze Reine atskaņos Fantāziju Solmažorā. Viņas sniegumā arī divi Roberta Šūmaņa opusi – Skice No. 3  un Fūga Nr. 2. Programmā iekļauti īpaši Franča Šūberta mūzikas pārlikumi, kurus instrumentējis Boļeslavs Voļaks. Viņa piemiņai skanēs Franča Šūberta Simfonija Nr. 8 un Allegretto grazioso versijā altsaksofonam un pūšaminstrumentu orķestrim. Lielās Mūzikas balvas laureāts Aigars Raumanis atskaņos arī populāro Šūmaņa "Sapņojumu".

Par gaidāmo koncertu, kā arī dalību Rīgas svētkos stāsta Orķestra "Rīga" mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns un saksofonists Aigars Raumanis.