Grāmatas notikumi sākas 1941. gadā koncentrācijas nometnē un turpinās mūsdienās. Kā Otrajā pasaules karā piedzīvotais ietekmē mūs vairākās paaudzēs un liek aizdomāties arī par skaistuma nozīmi dzīvē, kādas vēstures liecības un materiālus autors ir pētījis, radot darbu, Kultūras Rondo pārrunājam ar romāna „Skaistās” autori Ingu Gaili.

Grāmatas darbība risinās no 1941. gada līdz 2006.gadam. Es negribētu stāstīt visu sižetu, lai arī cik smagus notikumus es aprakstu. Domāju, ka tur ir zināma detektīvintriga un noslēpumi, kurus negribētu atklāt, kurus varētu uzzināt lasot," par savu darbu stāsta rakstniece Inga Gaile.

Autore skaidro, ka romāna atainotie notikumi lielā mērā balstīti dokumentālos faktos, taču visi tā varoņi ir izdomāti un jebkura sakritība ir nejauša, izņemot stāstu par Katrīnu Vaicu.

"Grāmata ir lasāmā gan kā romāna "Stikli" (2016) turpinājums, gan kā neatkarīgs darbs. Jau kad rakstīju "Stiklus" es zināju, ka gribu uzrakstīt vēl vienu darbu, kur pirmais impulss bija tas, kas notika ar Katrīnu Vaicu Rāvensbrikas koncentrācijas nometnē. Tas notikums mani tik ārkārtīgi uzrunāja, ka no tā impulsa romāns sāka vērties vaļā," atklāj rakstniece.

Grāmatai ir trīs daļas "Violeta", "Magdalēna" un "Duks".