Rīgas svētku laikā tiks atklāts jauns paplašinātās realitātes maršruts pa Rīgas kino vietām "Kino pastaiga". Lejupielādējot bezmaksas aplikāciju, pilsētas ielās varēs iepazīties ar desmit Latvijas filmām, kas uzņemtas dažādos laikmetos, ieraudzīt filmu kadrus un darba momentus, noklausīties mūsdienu ekspertu komentārus par filmās redzamo.

Plašāk par jauno aplikāciju - sarunā ar Rīgas Kino muzeja vadītāju Ievu Andžāni

Paplašinātās realitātes aplikācijā "Kino pastaiga" sadarbībā ar LKA Rīgas Kino muzeju iekļautas filmas "Četri balti krekli" (1967, Rolands Kalniņš), "Pie bagātās kundzes" (1969, Leonīds Leimanis), "Vārnu ielas republika" (1970, Ada Neretniece), "Liekam būt" (1976, Aloizs Brenčs), "Vai viegli būt jaunam?" (1986, Juris Podnieks), "Kiosks" (2013, Anete Melece), "Mammu, es tevi mīlu" (2013, Jānis Nords), "Tēvs Nakts" (2018, Dāvis Sīmanis), "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" (2019, Edmunds Jansons) un "Dvēseļu putenis" (2019, Dzintars Dreibergs).

Pastaigas maršrutā ietverti objekti pilsētas centrā, Grīziņkalnā, Avotu ielā, Vecrīgā, Ķīpsalā un Maskavas forštatē, visus šos objektus aplikācijas lietotāji varēs apmeklēt jebkurā sev vēlamā laikā un secībā – vai nu vienā garā pastaigā, vai apmeklējot katru apkaimi atsevišķi.

Aplikāciju latviešu valodā Android un Apple lietotāji bez maksas varēs lejupielādēt no 14. augusta, un tā būs pieejama arī turpmāk.