Kultūras Rondo turpina jautāt, kā jūtas un ko dara radoši cilvēki jaunā gada pirmajā mēnesī. Sazināmies ar Igo atklāj, kurš atklāj, kā tapa dziesma "Mednieki sniegā".

Igo stāsta, ka pie dziesmas tapšanas "vainīgi" Lielbritānijas latvieši, kas uzaicinājuši viņu veidot lekcijas par mākslu. Viņš ne tikai veido lekciju un mudina tās klausītājus radoši darboties, bet arī katru reizi velta kādu kādu dzejoli vai eseju konkrētam darbam.

"Tas tapa ekspromta veidā, veroties mākslinieka Pītera Brēgela vecākā darbā "Mednieki sniegā", kas radīts pirms 500 gadiem, tapusi muzikāla kompozīcija, kas kā tāda pasaciņa attēlo gleznā notiekošo," skaidro Igo.

Savu dzejoli viņš aizsūtījis ģitāristam un komponistam Aivaram Hermanim un nepilnu desmit minūšū laikā saņēmis muzikālo risinājumu. Tā tapis šis neparastais skaņdarbs.

Runājot par citiem darbiem, saistībā ar mākslas centru "Ceplis", Igo atzīst, ka ir lieli plāni. Vasarā ir iecerēti trīs labdarības koncerti, lai piesaistītu sabiedrības uzmanību un varētu ķerties klāt kaļķu dedzinātavas pārbūvei un remontam.