13. maijā VSIA "Rīgas cirks" parakstīja līgumu ar SIA NRJA par projekta “Rīgas cirka vēsturiskās ēkasatjaunošanas un teritorijas attīstības vīzija” ieviešanu. Darbs pie projekta pirmajā kārtā paredzētajām energoefektivitātes uzlabošanas aktivitātēm sāksies 2020. gadā. Savukārt jau tagad Rīgas cirks aktīvi darbojas pie cirka nozares attīstīšanas, organizējot viesizrādes, turpinot rezidenču programmu sēriju un savās telpāsuzņemot starptautiskus cirka māksliniekus. 

Projekts ir iecerēts ne tikai, kā padarīt cirka ēku par pasākumu vietu, bet apdzīvot to ar publisku skvēru, ir arī iecerētas kāpnes, lai varētu pāriet no Merķeļa ielas otrā pusē uz Alfrēda Kalniņa ielu. Viens no tādiem interesantākajiem jaunumiem ir tā dēvētā melnās kastes zāle ar ietilpību 300 skatītāju vietām, kas integrēsies, saspēlēsies kopā ar cirka arēnu, kurā ir paredzētas 810 skatītāju vietas.

"Bija ļoti grūti izvēlēties tāpēc, ka abi divi pretendenti bija vienlīdz interesantām, labām idejām, un abi divi ar ļoti lielu pietāti piegāja arī pret to vēsturisko, kas mums bija ļoti būtiski. Bet tie abi risinājumi bija samērā atšķirīgi. Un rezultātā mēs izvēlējāmies sadarboties ar NRJA vairāk tā iemesla dēļ, ka viņi arī diezgan moderni un drosmīgi piegāja tam projektam," skaidro Rīgas cirka valdes locekle Liene Pērkone. "Līdz ar to tur mēs saskatījām, ka abas šīs vērtības saiet kopā, ka mēs gribam taisīt kaut ko jaunu un kaut ko modernu, bet tajā pašā laikā saglabājot pietāti pret vēsturisko. Mēs redzējām, ka viņiem ir diezgan labs skatījums, kā tas izskatīsies."

Šobrīd sāksies būvprojektēšana. 

"Tas nozīmē, ka šī gada laikā mūsu ikdienas darbs ir diezgan maz tiks ietekmēts, jo pārsvarā mums ir, kā nāks iekšā dažādi arhitekti un speciālisti vienkārši veikt izpētes un  uzmērījumus un citus organizatoriskos darbus, kas ir nepieciešami būvprojektēšanas laikā," norāda Pērkone. "Aptuveni 2020. gada nogalē mēs ceram sākt pašas būvdarbus, bet tas ir šim pirmajam posmam, kas saistās tieši ar energoefektivitāti. Kad šie būvdarbi jau tuvosies noslēgumam, paralēli meklēsim arī finansējumu nākamajām kārtām."

VSIA „Rīgas cirks” izsludinātais arhitektūras metu konkurss “Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošana un teritorijas attīstības vīzijai” tika atvērts 2018.gada 2. martā. Kopumā tika iesniegti un izskatīti 20 darbi, kas piedāvāja dažādas koncepcijas Rīgas cirka ēkas un piegulošās teritorijas attīstībai. 12. jūnijā konkurss noslēdzās bez pirmās vietas ieguvēja,toties tika izvirzītas divas otrās vietas godalgas, kurām tika dots laiks projektu uzlabojumu veikšanai. Komisijas sēdē tika izvēlēts uzvarētājs un parakstīts līgums par projekta īstenošanu ar SIA NRJA. Vairāk par metu konkursa un sarunu procedūras norisi, kā arī godalgotos darbus iespējams aplūkot mājaslapā cirks.metukonkurss.lv.

2018./ 19. gada sezonā kopumā cirka ēkā bija 272 notikumi, no tiem sešas teātra izrādes ar 81 seansu, piecas mākslas izstādes, abas divas šīs pozīcijas palīdzējusi realizēt apvienība "Kvadrifrons". Arī četras cirka izrādes, 170 cirka skolas nodarbības un arī divi pasākuma cirka profesionāļiem. Kopumā šo Merķeļa un Alfrēda Kalniņa ielu ieskaujošo ēku ir apmeklējuši 19200 apmeklētāju.