Āgenskalna tirgū un Kalnciema kvartāla galerijā, divās lokācijās vienlaikus, no 30. septembra līdz 30. oktobrim būs skatāma Rotu mākslas biedrības piektā grupas izstāde "Iztēlojies. Miers". Par šo notikumu stāsta rotu mākslinieces Ginta Grūbe un Zane Vilka.

Izstādes raksturs nav politisks vai agresīvs. Gluži otrādi, izstāde plānota kā patvērums, iespēja atrasties drošībā, kaut tikai iztēlē. Vārds "miers" šī brīža kontekstā ir ļoti pretenciozs un filozofisks. Miers tirgū ir sava veida paradokss, jo tirgus kņada nebūt nav raksturojama ar vārdu miers. Tomēr tirgus nodrošina enerģijas apmaiņu, notiek kustība un turpinās ikdiena, kas kļūst par cilvēkam nepieciešamo mieru. "Iztēlojies" ir ne tikai aicinājums, bet  arī atsauce uz Džona Lenona dziesmu ar šādu nosaukumu, kas nereti tiek atskaņota kā sava veida brīvības himna.

Iecere par grupas izstādi Rīgā, divās lokācijās vienlaicīgi (Kalnciema kvartāla galerijā un Āgenskalna tirgū), radās reizē ar Āgenskalna tirgus paviljona restaurācijas noslēgšanos. Rotu mākslas biedrība kopš dibināšanas veidojusi izstādes Cēsu izstāžu namā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Valmieras izstāžu namā un Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā un nu pienācis laiks priecēt rīdziniekus un Rīgas viesus.

Izstādes dalībnieki: Aleksandra Federika Krastiņa, Andris Lauders, Anita Savicka, Anna Fanigina, Ginta Grūbe, Guntis Lauders, Ilze Egle, Jānis Brants, Maija Vītola-Zitmane, Māris Auniņš, Māris Šustiņš, Paula Treimane, Pēteris Ripa, Rasma Pušpure, Una Mikuda, Valdis Brože, Vladislavs Čistjakovs, Zane Vilka.