Pasaule cita acīm – tāda ir gaidāmā Valmieras vasaras teātra festivāla tēma, un ierobežot to var tikai fantāzija – uzsver festivāla rīkotāji. Ik pa diviem gadiem Valmieras vasaras teātra festivāla programma īpaši tiek veltīta bērniem un jauniešiem, tā tas būs arī šovasar. Pašlaik iestudējumi top, drīz tiks izvēlētas izrāžu vietas pilsētvidē. Festivāla norises laiks paredzēts no 6.līdz 8.augustam, taču dažas izrādes varēs piedzīvot jau jūlijā.

Ar Valmieras Vasaras teātra festivāla bērnu un jauniešu programmas direktoru Jāni Znotiņu sazinos, lai vairāk uzzinātu par festivāla kopējo ideju un tēmu. Jānis ar aizrautību stāsta par gaidāmo festivālu, jo arī paša ikdienas darbs saistīts ar bērniem un pusaudžiem.

Izrāžu veidotāju vidū Valmieras vasaras teātra festivālā jau sevi apliecinājušie režisori Paula Pļavniece, Toms Treinis, Klāvs Mellis un vēl citi zināmi mākslinieki.

Horeogrāfes Lienes Gravas pirms diviem gadiem Valmieras vasaras teātra festivālam veidotais iestudējums „PusOtrs” nupat saņēmis Dejas balvu, kas novērtēts kā labākais „Dejas iestudējums bērniem un jauniešiem”. Kas Lienei padomā šovasar, sazvanu horeogrāfi dienā, kad viņa ieradusies Valmierā, lūkot savas jaunās festivāla izrādes norises vietu.

Liene Grava kopā ar pieciem dejotājiem sākusi darbu pie jaunās izrādes, ko skatītāji, iespējams, ieraudzīs jau jūlijā. Jānis Znotiņš atklāj, ka arī Pamelas Butānes un Ances Muižnieces staigājamā izrāde tiks rādīta jūlijā, pirms galvenajām festivāla norises dienām, kas būs 6.,7. un 8.augustā.

Izrādēm pagaidām darba nosaukumi, kas iespējams mainīsies. Arī izrāžu vietu meklēšana radošām komandām sāksies vien maijā, kad viss kļūs koši zaļš, jo kā atklāj Jānis Znotiņš, nereti atrodot vietu agrā pavasarī, pavisam citādi izvēlētā spēles vieta radošai komandai atklājas, kad lapas saplaukušas.

Valmieras vasaras teātra festivāla programmu un biļetes plānots izsludināt līdz jūlija sākumam. Informācija būs pieejama valmierasfestivāls.lv un festivāla sociālo tīklu kanālos.