Piektdien, 26. maijā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā pasniegšanas ceremonijā Purvīša balvu 2023 saņēma māksliniece Ance Eikena. Tiekamies ar mākslinieci Anci Eikenu un un mākslas zinātnieci Astrīdu Roguli, kura ir LNMM Laikmetīgās mākslas krājuma glabātāja  un strādāja starptautiskajā  žūrijā, Kultūras rondo studijā.

Ance Eikena balvu saņēma par personālizstādi "Dievs Tēvs Debesīs", kas bija skatāma mākslas telpā "Brīvība".

Ierakstā uzklausām tekstilmākslinieci Edīti Pauls-Vīgneri, kurai pasniegta balva par mūža ieguldījumu mākslā.

Uz Purvīša balvu 2023 pretendēja seši mākslinieki un mākslinieku apvienības: Evelīna Deičmane ar personālizstādi "Dejorgāns / Tanzorgan", Ance Eikena ar personālizstādi "Dievs Tēvs Debesīs", Kristaps Epners ar darbs "Maslova", Daiga Grantiņa ar personālizstādi "Lauka telpa", Darja Meļņikova ar personālizstādi "The Anticipation" un Evita Vasiļjeva un Kaspars Groševs ar izstādi "Zilā līča māja".

Līdz ar apbalvojumu Purvīša balvas 2023 laureāts iegūst naudas balvu 28 500 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas). Savukārt lēmumu par to, kuram māksliniekam piešķirt mūža ieguldījuma balvu (ar finansiālo apjomu 10 000 eiro, neieskaitot nodokļus), pieņem Purvīša balvas organizācijas komiteja.