Ārēji pārsteigumi, spilgtas dzejas grāmatas, grafiskā stāsta izdevumi – to izceļ grāmatu mākslas konkursa „Zelta ābele 2020” žūrijas pārstāvji. Ir zināmi konkursa nominanti septiņās kategorijās, un ir paziņota šī gada mūža balvas saņēmēja – grāmatu redaktore Inta Kalniņa. Žūrija savu izvēli jau izdarījusi, taču to vēl neizpauž. Tikmēr ikviens aicināts balsot par sev tuvāko grāmatu sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Konkursa organizatori – Latvijas grāmatizdevēju asociācija aicina līdz 10.aprīlim doties pastaigā gar galerijas „Istaba” skatlogiem, kuros iespējams apskatīt nominētās grāmatas. Ieklausāmies žūrijas pārstāvju vērojumos.

Ar „Zelta ābeles” žūrijas priekšsēdētāju, mākslinieku Robertu Koļcovu Kultūras Rondo tiekas galerijā „Istaba”, kas uz laiku kļuvusi par tādu kā „Zelta ābeles” biroju. Te arī skatlogos balvai nominētās grāmatas, divas kategorijas ik dienas aplūkojamas tuvāk, pārējās plauktos pie galerijas tālākās sienas.

Žūrijā otro gadu pēc kārtas darbojas mākslas kritiķe Aiga Dzalbe, kura telefonsarunā norāda, ka gada laikā lielas atšķirības nav saskatījusi.

Aiga Dzalbe min vēl kādu tendenci, proti, parādījušās grāmatas, kurās dominē attēls – tātad grafiskais stāsts. Savukārt bērnu un jauniešu grāmatu aina esot patīkama, jūtama jaunā ilustratoru skola, kas ir spilgta, lai arī var pārmest līdzīgu domāšanu.

Žūrija no 69 izdevēju iesniegtās 141 grāmatas izvēlēsies skaistākās septiņās kategorijās. Zināms, ka balvu pasniegšanas ceremonija šogad ilgs vairākas dienas un norisināsies pilsētvidē.