Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas “Kilograms kultūras” pavasara balsojums turpinās līdz nākamajai piektdienai. Kategorijā “Pārsteigums” starp izvirzītajiem pretendentiem ir latgaliešu reperes Ūgas debijas albums “LG ir HH”, kas vēsta, ka Latgalē ir arī hiphops.

Ūga jeb Daiga Barkāne nāk no Rēzeknes novada Bērzgales pagasta, ir jauna repere, kurai šī gada sākumā ir nācis klajā debijas albums “LG ir HH”. Sociālajā tīklā “Facebook” Ūga par to raksta: “Netīras bungas, kustība un vienkārši kvalitatīvs reps – tas liecina par to, ka Latgalē ir vecais labais hiphops.”

Albuma nosaukuma “LG ir HH” atšifrējums un vēstījums klausītājiem ir kā atgādinājums un apliecinājums, ka Latgalē ir hiphops, un tā daļa ir arī repere Ūga.

“Tur ir hiphop skaņas labākajās tradīcijās, un tur es arī parādīju savu attieksmi, kas vajadzīgs īstam hiphopam, jo daudzi lieto to vārdu hiphops vietā un nevietā, jo tā mūsdienu mūzika tur jau ir cits žanrs klāt, tāpēc es gribēju parādīt, ka, lūdzu, šeit ir - tas ir hiphops!” par albuma tapšanu stāsta Ūga. Darbs aizņēmis divus gadus.

Daiga stāsta, ka dzied jau kopš bērnības ansambļos, koros, tomēr tas muzicēšanas veids neiet pie sirds, jo tas ieliek rāmjos. Taču, satiekot domubiedrus, latgaliešu hiphopa apvienības “Ausmeņa Records” puišus, Daiga pamēģināja nevien dziedāt, bet arī repot. Un tā jau četrus gadus Daiga ir repmūzikā. Un vienā no savām dziesmām vēsta, ka ir neatgriezeniski saslimusi ar repu un ir atradusi brīvību mūzikā. Mūzikā, kas ir nevien jādzird, bet jāklausās, lai saprastu, uzsver repere. Provokācija, dramatisms, dzīves garšas tveršana, dauzīšanās, jaunība un, ja tā var teikt, piesaistošs nepareizīgums, kas nepārkāpj robežu, tāds raksturojums nāk prātā, domājot par reperes Ūgas jauno albumu.