Šveicē dzīvojošā latviešu pianiste Arta Arnicāne 15. februārī Mazajā ģildē atskaņos Bēthovena klaviersonātes. Par Bēthovena klaviersonātēm un festivālu „Vīnes klasika” Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar Artu Arnicāni un komponistu Arturu Maskatu.

"Jebkurā sonātē var just gandrīz visus Bēthovenus, kādi ir. Intonācijas ir tik daudz, tik bagātas, tās var meklēt burtiski mūžīgi un neatrast visas. Tas arī padara gatavošanās procesu tik aizraujošu. Un arī uzstāšanos koncertos tik interesantu, jo katru reizi var pamanīt kaut ko jaunu. Var ievērot sīkumus, kas pēc tam ietekmē arī veselumu," sarunā atzīst Arta Arnicāne.

2020. gadā visā pasaulē plaši atzīmē Ludviga van Bēthovena 250. dzimšanas dienu! Arī festivāls “Vīnes klasika” un spožā pianiste Arta Arnicāne piedāvā īpašu programmu, kas veltīta slavenā Vīnes klasiķa klaviersonātēm. Interesanti, ka lielā simfoniķa daiļradē klaviersonātes žanrs bija līdzvērtīgs radošai laboratorijai, kurā novatoriski meklējumi un atklājumi savijās ar ļoti personisku izteiksmi. Kopumā 32 šī žanra paraugi caurvij visu Bēthovena daiļradi: meistara pirmās klaviersonātes tapušas vēl 18. gadsimta izskaņā, savukārt pēdējās – neilgi pirms viņa nāves, spilgti atsedzot komponista stila metamorfozes un laikmeta zīmes.