Krievu komponista un pianista Aleksandra Skrjabina romantisko mūziku Rīgas festivālā dzirdēsim 15.jūnijā pianista Vestarda Šimkus interpretācijā koncertā Lielāja ģildē. Par gaidāmo koncertprogrammu raidījumā Kultūras Rondo stāsta Vestards Šimkus.

„Tādai pirmajai Skrjabina monogrāfiskai solokoncerta programmai un kompaktdiska formāta albumam gan es saņēmos tikai pirms pāris gadiem,” sarunā Latvijas Radio raidījumā „Kultūras Rondo” atklāj pianists Vestards Šimkus.

Mūziķis stāsta, ka šī komponista mūzika viņam ir tuva jau ilgus gadus un to regulāri iekļauj savās koncertprogrammās.

„Skrjabina mūzika man ir vienmēr šķitusi tik dabiski piestāvoša man, taču, no otras puses, man ir tāds respekts pret šo mūziku bijis vienmēr, ka ir bijusi sajūta, ka es to neizdarīšu gana labi un vēl varbūt mazliet jāpagaida, lai veselu Skrjabina monogrāfisku programmu prezentētu klausītājiem gan ieraksta, gan koncerta formātā,” atzīst Šimkus.

Viņš bilst, ka ilgi nav varējis saņemties Skrjabina mūzikas atskaņojumam, līdz pirms pāris gadiem viņu uzrunājusi Francijas ierakstu kompānija „Artalinna”. Viņi piedāvājuši ierakstīt tieši Skrjabina mūziku.

„Es teicu labi, šobrīd es jūtu, ka ir pienācis īstais laiks, kad es to mūziku patiešām varēšu realizēt tā, kā, manuprāt, tai būtu jāskan. Rīgas festivālā tas viss tiks celts priekšā klausītājiem dzīvā atskaņojuma formā,” stāsta Šimkus.