Kultūras rondo studijā režisore Dace Pūce, kuras filmas "Bedre" pirmizrāde gaidāma šajā nedēļā.

Filma “Bedre” tapusi pēc Janas Egles stāstu motīviem. Tā vēsta par desmit gadus veco Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības dēļ Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Dace Pūce sarunā "Kultūras rondo" atklāj, ka pie filmas "vainīgs" Latvijas Radio. Viņa izdzirdējusi stāsta fragmentu Latvijas Radio programmā "Klasika", ātri atradusi raidījumu, rakstnieci, sameklējusi grāmatu, nopirkusi un ātri izlasījusi.

"Par cilvēkiem. Jā, galvenā lomā ir puisītis, tas tomēr ir par cilvēkiem, par mums. Arī šis desmitgadīgais ir cilvēks, kurš iet cauri savai dzīvei. Par mums, mūsu attiecībām, mūsu sabiedrību mazā veidolā," filmas stāstu īsi raksturo režisore.

Filma "Bedre" ir režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma un jau saņēmusi XVII starptautiskā kinofestivāla “Baltijas debijas” galveno balvu jeb “Grand Prix” nominācijā “Labākā filma”, kā arī “Grand Prix” kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma 62. Lībekas kinofestivālā Vācijā, kļūstot par pirmo filmu no Latvijas, kas festivāla vēsturē saņem galveno balvu.