Svētdien, 21. maijā, Rīgā, pie Vāgnera nama, norisināsies Vāgnera teātra laika kapsulas iemūrēšanas ceremonija, simboliski atzīmējot ēkas atjaunošanas darbu sākumu. Par paveikto un darāmajiem darbiem Kultūras rondo stāsta Rīgas Riharda Vāgnera biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Gailis.

"Tas ir simbolisks akts. Kādreiz to sauca par pamatakmens iemūrēšanu, šajā gadījumā pamati sen uzbūvēti. Mēs gribam atstāt piemiņas zīmi," stāsta Māris Gailis.

Ikviens var būt šī notikuma, kas norisināsies pulksten 12, liecinieks.

"Kapsulā būs biedrības dibinātāju protokols, dažādi dokumenti, vēstījumi. Būs arī piecu latu monēta, arī pēc Vācijas Vāgnera biedrības pasūtījuma gatavota porcelāna medaļa, žurnāls "Rīgas Laiks", varbūt laikraksts „Kultūras Diena”, kurā raksts par projektu," turpina Māris Gailis.

Ēkas pamatakmens ir ielikts pirms vairākiem gadsimtiem un diemžēl šobrīd ēkas pamati nav droši un ir pamatīgi nošķiebušies. Svinīgā ceremonija simboliski nozīmē remontdarbu uzsākšanu. Jau jūnijā māja tiks nodota celtniekiem. 

"Pamatīgi zemes darbi, ja viss ies raiti ar birokrātiju, varētu sākties oktobrī, novembrī," atklāj Māris Gailis. "Gar visu perimetru tiks urbti pāļi, kas ļaus nostiprināt nesošās sienas ēkai.