No 16. līdz 20. martam Latvijas Radio 1 klausītājiem piedāvā Radioteātra pirmatskaņojumu – jauno iestudējumu «Tarakāni manā galvā», kas balstīts uz Zanes Zustas pērn izdoto grāmatu. Tā režisore Karīna Tatarinova iestudējumu sauc par psihoterapeitisko seriālu, piecās sērijās skanēs desmit dzīvē atpazīstamas situācijas, izklaidējošā veidā pasniegtas ainas no dažādu sieviešu ikdienas. Situācijas, kas ietekmē mūsu dzīves uztveri un rīcību, analizēs grāmatas līdzautore, psihoterapeite Diāna Zande, kura arī piedalās radioierakstā, spēlējot pati sevi. LR1 ēterā iestudējums skanēs plkst. 22.05.

Kultūras Rondo sazināmies ar iestudējuma režisori Karīnu Tatarinovu un vienu no aktrisēm – Ingu Alsiņu-Lasmani.

"Par dažādām dzīves situācijām, par mums. Lasot un taisot sapratu, ka gandrīz katrā stāstā ir kaut viena situācija, kas ir skārusi arī mani. Mazāk vai vairāk, varbūt tā ir vērtība šiem stāstiem, ka saproti, tu jau neesi viens tāds. Tas nav dīvaini, cilvēkiem tā notiek un tā var izturēties," ar iestudējumu iepazīstina Karīna Tatarinova.

"Ļoti klasiski un ļoti patīkami," tā par līdzdalību iestudējumā atzīst Inga Alsiņa-Lasmane. "Nebija jāsatraucas par attālumiem, Karīna sēž citā telpā, es citā, skaņu operators - citā, līdz ar to viss bija ļoti miermīlīgi."

Karina Tatarinova bilst, ka viņa sevi sauktu par audio scenogrāfu, ne režisoru šim iestudējumam. Viņa atzīst, ka ir ļoti elastīga un pretimnākoša aktieru ierosinājumiem.

Radioteātra iestudējumā lomās – Inga Alsiņa-Lasmane, Ieva Segliņa-Krūzkopa, Dace Bonāte, Dita Lūriņa, Alise Danovska, Indra Burkovska, Karīna Tatarinova, Uldis Anže, Zigurds Neimanis, Ģirts Liuziniks, Grēta Egliena, Krišjānis Eglīte.