Deviņdesmit piecus iestudējumus digitālajā platformā savā deviņdesmit piektajā jubilejā klausītājiem sarūpējis Radioteātris. Kultūras rondo studijā par iestudējumu izlasi – režisoru un aktieru buķeti un to, kas atstāts mantojumā, saruna ar Radioteātra producentiem Dzintru Matuzāli un Dzintaru Tilaku, kā arī teātra pārzinātāju Jāni Siliņu.

Dzintra Matuzāle atklāj, ka Latvijas Radio fonotēkas darbinieku izsniegtā informācija liecina, ka Radioteātra krājumā ir 2035 uzvedumi, 1106 lugu fragmenti, 3800 prozas lasījumu un 812 pasakas.

"Domāju, ka vairāk, jo Fonotēkas cipari rāda, ka kaut kur pie 19000 tā mūsu bagātība kopumā," vērtē Dzintra Matuzāle.

Pati gan nav skaitījusi, pie cik iestudējumu veidošanā piedalījusies. Viņa atzīst, ka salīdzinoši īsu laiku strādā Radioteātrī (15 gadus), kas ir neliela daļa, salīdzinot ar Radioteātra 95 gadiem. 

Dzintars Tilaks bilst, ka viņš ir "zaļais gurķis", jo ar Radioteātri ir saistīts tikai četrus gadus. Viņš atzīst, ka ir laimīgs, jo abi darbi - grāmatu rakstīšana un darbs Radioteātrī - papildina viens otru. 

Jānis Siliņš, ka pētniekiem svarīgas ir personības.

"Un tā ir tā pati teātra vēsture, te pat varētu nedalīt Radio," atzīst Jānis Siliņš. "Es klausos Osvaldu Uršteinu ar Antu Klinti, ir zināms, ka arī Augusts Mitrēvics iedziedāja dziesmas, Dailes teātra komiķis, aktieris. Tā ir vienīgā iespēja viņa balsi dzirdēt. Tās drumstaliņas no visiem laikiem ir svarīgas."