Ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Latgales reģiona attīstības aģentūras atbalstu, biedrība “Kukuži” nesen kā klajā laidusi dzejnieka, literāta un arī mākslinieka Raibuo vai īstajā vārdā Oskara Orlova projektu “Obrozi” - 32 pastkaršu komplektu, kurā zīmētas karikatūras mijās ar izteicieniem vai frazeoloģismiem latgaliešu, krievu un angļu valodā.

Raibīs ir latgaliešu multimākslinieks, kurš plašākai publikai zināms gan ar viņa muzikālo apvienību “Kapļi”, 2001.gadā iznākušo stāstu krājumu “Pyrma syltī” un 2015.gadā iznākušo stāstu krājumu “Zalta tesmini”, kā arī 2017.gadā izdoto dzejas krājumu “Pistacejis”, kas bija nominēts arī Latvijas Literatūras gada balvai nominācijā labākā dzeja. Par labāko sniegumu literatūrā Raibīs saņēmis arī Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks”. Šoreiz īsi pirms “Boņuks 2020” pasniegšanas ceremonijas Raibais atklās arī savu pasaules redzējumu karikatūrās un komiksveidīgos zīmējumos.

“Tas ir tas, kas man kaut kur līdzi ir vilcies tā kā neredzamā kāja vai aste. Un vienkārši šoreiz es to tā kā uzfrišināju un parādīju visiem. Vai varbūt, teiksim, parādījis vēl vienu “raibiskuma” pusi,” tā par savu jaunāko ampluā – karikatūru vai komiksu zīmēšanu saka Oskars Orlovs jeb tautā zināms arī kā Raibīs - dzejnieks, literāts, tātad stāstu autors.

Tikko kā dienas gaismu ieraudzījis Oskara Orlova jaunākais projekts - Obrozi - pastkaršu komplekts. Kopumā 32 zīmētas pastkartes ar dažādiem izteicieniem vai frazeoloģismiem latgaliešu, krievu un angļu valodā.

“Obrozi - man likās ļoti īsi un kodolīgi. Manuprāt tas ir iegājis latgaliešu valodā no poļu valodas un tās ir svētbildes. Tas ir arī ir fotokartiņas, ko agrāk pie vecmammas uz pelēkām, tādām mazām tāfelītēm, foto albumos bija salīmētas fotogrāfijas. Un es arī izvēlējos šo vārdu. Tas arī atspoguļo, varbūt ne Latgales kultūras centrālos notikumus vai ierastos stereotipus - šmakovceņu un plūdus. Šeit ir kaut kas savādāks. Un es visiem saku ka tas ir mans skatījums, un tas nevienam nav uzspiests,” stāsta Raibīs, piemetinādams, ka vairāki viņa daiļrades cienītāji tās sauc arī par filozofiskajām kartiņām.

Savu zīmētāja talantu Raibīs raksturo ar frāzi no “Obroziem” - Dzeive īvuica daudzi youtubs vaira.