„Pretpolu vienādības” – jauns albums, jauni mākslinieki. Kultūras Rondo studijā par albuma tapšanu saruna ar mūziķiem Reini Jauno un Laumu Kazaku.

Šis albums ir kontrastiem bagāts ceļojums, pasaules mūzikas skanējumam mijiedarbojoties ar smagnēju ārtroku, kā arī liriskām balādēm. Albuma prezentācijas koncerts būs 13. jūnijā mākslas galerijā "Noass".

"Tās ir tādas skaņu ainavas Iztēlojaties, ka ejiet dabā, tur ir skaisti augsti kalni, tumšas debesis, un līdzenumi. Tas arī būs dzirdams albumā.

Ir dziesmas, kas aktīvas, enerģiskas roķīgas, un ir dziesmas, kas liks vairāk iedziļināties sevī un padomāt. Artroks kombinācijā ar skaņu ainavām," mūziku raksturo Lauma Kazaka.

Lauma spēlē basģitāru un par savu instrumentu saka, ka tas ir superinteresants. "Tas savieno harmoniju un ritmu. Lai arī tas nav populārākais instruments, bet, kad iestājas bass, visi saka - hei, ļoti labi skan! Patīk sajūta, kas ir savienojošais elements starp bungām un ģitāru," bilst Lauma.

Reinis Jaunais, jautāts, kāpēc tomēr izvēlas izdot mūzikas ierakstu diskā, atzīst, ka tas ir lielā mērā ieradums.

"Pats daudz klausos mūziku CD, mūzikas kolekcijā, kas man sakrājusies mašīnā, ir mūziķu albumi, kurus esmu saticis ceļojot, vai arī esmu  aizgājis uz viņu koncertu un nopircis, lai atbalstītu. Lielākoties tā mūzika, ko vairums cilvēku nezina," stāsta Reinis.

"Joprojām mēs izdodam diskus, kāpēc un kāda tiem ir nākotne, grūti pateikt. Plates tagad atgriežas, bet tām ir augsta pašizmaksa un plašu atskaņotāji ir vēl mazāk nekā kompaktdisku atskaņotāji cilvēkiem.

Jebkurā gadījumā domāju, ka ir forši, ka ir fiziski taustāmā formātā kaut kas, kur ierakstīta mūzika. Ja ir tikai digitāli, liekas, ka karājas gaisā. Darbs nav izdarīts līdz galam," turpina Reinis.

Reinis atzīst, ka viņu noteikti var saut arī par ceļotāju.

"Pagājušā gadā nospēlēju 250 pasākumus 16 valstīs, lielākā daļa bija ārpus Latvijas. Par ceļotāju var droši saukt, lai arī pēdējā laikā sanāk atgriezties zemēs, kur esmu bijis. Retāk sanākt braukt uz zemēm, kur neesmu bijis. Bet ceru, ka tas mainīsies tuvāko gadu laikā," bilst Reinis.