8. maijā virtuālo pirmizrādi piedzīvos atzītā krievu dramaturga Ivana Viripajeva lugas “Irānas konference” iestudējums Elmāra Seņkova režijā. Izrādē režisors apvienojis izcilu aktieru ansambli. Iestudējumā piedalīsies Lolita Cauka, Jekaterina Frolova, Inese Kučinska, Juris Bartkevičs, Mārtiņš Meiers, Arturs Krūzkops, Artūrs Skrastiņš, Andis Strods, kā arī jaunie aktieri Una Eglīte, Matīss Budovskis un Agris Krapivņickis.

"Luga stāvēja plauktā. Kā sākās pandēmijas laiks, sazinoties ar Kultūras akadēmijas studentiem Zoom, sapratu, cik daudz ir visādu sapulču un konferenču. Šī luga kā formāts ir ļoti atbilstoša un arī saturs, par ko Ivans Viripajevs runā. Šis materiāls liek domāt, gribējās šajā laikā radīt gudru un interesantu darbu," atklāj režisors Elmārs Seņkovs.

VIņš norāda, ka projekts ir kopdars ar aktieriem un ir gandarīts, ka visi aktieri piekrituši piedalīties. Tā kā luga jau bijusi režisora plauktā, bijusi doma to iestudēt, bet Seņkovs saprati, ka nav ko gaidīt, jādara tagad un jēmēģina sevi uzturēt formā.

Aktieris Matīss Budovskis atzīst, ka ir laimīgs satikties jaunā kolektīvā, kādā iepriekš nebija strādājis, žēl, ka ne dzīvē, bet digitālā vidē. Piekrīt režisoram, ka arī mēģinot digitālā platformā, process bija aizraujošs.

Aktieris Artūrs Skrastiņš neslēpj, ka var sēdēt un skatīties, kā siltumnīcā redīsi aug, kas līdz šim bija liegts, jo pavasaris teātrī ir ļoti ražīgs laiks.

"Mani bija grūti no tās siltumnīcas izraut, bet, ņemot vērā, ka tā ir jauna pieredze, ar Elmāru gribējās iepazīties darba situācijā, kas arī izdevās. Un jaunajiem aktieriem, kas bija liels pozitīvs pārsteigums. Šis ir labs izaicinājums," atzīst Skrastiņš.

Runājot par aktieru izvēli, Seņkovs atklāj, ka viņš jau lasot lugu, mēģina iztēloties, kura loma kuram aktierim var piestāvēt. Lai arī ir doma, ka kādreiz tas varētu būs iestudējums arī uz skatuves ne tikai virtuāli, šādā formātā ir brīnišķīga iespēja satikties režisoram, kurš šobrīd mīt Latgalē, ar aktieriem, kas ir Rīgā, Valmierā, Liepājā.

Iestudējums ir nofilmēts, tāpēc, ka materiāls ir ļoti ietilpīgs gan saturiski, gan laika ziņā. "Gribēju, lai skatītājs koncentrējas uz tekstu, saturu un aktierspēli, ka viņam ir iespēja nospiest pauzi, pārdomāt, turpināt skatīties, vai attīt atpakaļ," skaidro režisors.

Iestudējuma "Irānas konference" pirmizrādi varēs noskatīties 8.maijā plkst.19 tīmeklī. Izrāde būs pieejama līdz 10.maija pusnaktij. "Ieeja" bez maksas.