Rūdītais dokumentālists Ivars Zviedris ir operatīvi reaģējis uz apstākļiem un jau filmē “Covid dienasgrāmatu”. Līdz šim uzfilmētais materiāls liecina, ka filmai būs ne tikai publicistiskas un vēsturiskas, bet arī mākslinieciskas kvalitātes.

"Tēma covid būtu absurdi teikt, jo tagad visiem ir tēma covid, ne tikai filmās, bet arī sadzīvē un visur kur citur. Drīzāk tā ir tāda dokumentālista misijas apziņa," par savu ieceri stāsta Ivars Zviedris. "Nu, pieņemsim, filma " Vai viegli būt jaunam" - tā ir Jura Podnieka filma zināmā laikā, kāds vairs nekad nebūs un neatkārtosies. Ja paskatītos, kas bija tajā laikā informatīvajā telpā - žurnāli, avīzes, un tā filma, tad tās ir divas dažādas pasaules.

Man ar tagad likās, ka vajag ne tikai no šodienas laika ar lielām bailīgām acīm, bet vajag arī paskatīties tomēr no dokumentālā kino skatpunkta.

Šobrīd režisors vāc materiālu un godīgi atzīst, ka nezina, kāds būs rezultāts. "Bet noteikti būs interesanti, to gan es zinu, jo gan jau, ka tas laiks parādīs," uzskata Zviedris.

Zviedris aicina iesūtīt stāstus viņa topošajai filmai par “Covid-19” radīto ārkārtas situāciju.

Jau kopš marta vidus, kad Latvijā tika izsludināti pirmie ierobežojumi, dokumentālists Ivars Zviedris uzņem kadrus un epizodes, kas saistās ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 radīto ārkārtas situāciju, veidojot savdabīgu “pandēmijas dienasgrāmatu”, iemūžinot notikumus un cilvēkstāstus. “Es filmēju klusumu pirms vētras, jo ticams, ka tuvākajā laikā situācija kļūs tikai sliktāka,” saka režisors.

Lai papildinātu filmas tēmu un notikumu loku, Ivars Zviedris aicina gan valsts institūcijas, gan uzņēmumus, gan ikvienu Latvijas iedzīvotāju neslēpt savu stāstu, bet izstāstīt viņam. “Es to pārtulkošu kino valodā.” Režisors priecāsies par stāstiem jebkādā formā – attēli, teksti, video vai audio faili -, tos var sūtīt gan Ivara Zviedra "Facebook" kontā, gan e-pastā dokumentalists@gmail.com vai WhatsApp tīklā uz numuru 29411202.

 

 

 

Es pašreiz vācu materiālu un, godīgi sakot, īsti nezinu, kas būs galā, bet noteikti būs interesanti, to gan es zinu, jo gan jau, ka tas laiks parādīs.

Šī nebūs filmā kā projekts, kas jānodod gada beigās. Šī būs filma, lai arī man naudas nav, es viņu kaut kādā veidā mēģināšu izdarīt tā, lai tas nav projekts un lai varu taisīt tik ilgi, cik ilgi gribu. Kamēr kovids beigsies vai sāksies vēl kas.

 

Kaut kādas lietas jau izkristalizējas procesā. Vispār jau novērojošā dokumentālajā kino vienīgais sabiedrotais ir laiks. Tas pārējais, kas ir uzrakstīts projektā, tas ir zināmā mērā blefs, jo nevari scenāriju kā spēlfilmā vai vēl kaut kur uzrakstīt.